Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Za divokými pralesními zvířaty a tropickou přírodou
 • Po stopách dávných civilizací ostrova Cejlon
 • Zahrady exotického koření a nekonečné čajové plantáže
 • Aktivní odpočinek v letovisku u Indického oceánu

Vydejte se s námi na ostrov ležící v Indickém oceánu nedaleko rovníku, do říše, v níž nevládne čas a kde je slunce jediným ciferníkem. Budeme putovat po stopách dávných paláců a svatyní, buddhistických i hinduistických klášterů. Uvidíme krále stromů – "bó", snad spatříme i slony, krokodýly a na bílých písečných plážích obří želvy, jež tady kladou svá vejce. Čekají nás čajovníkové plantáže a zahrady koření, vypravíme se i do zelených hor, kde spatříme Buddhův zub. Vydáme se na posvátnou Adamovu horu, kde po nočním výstupu budeme sledovat nekonečný východ slunce. Po náročnějším poznávacím programu si zasloužíme odpočinek na sněhobílých plážích při orosené sklence piva, skleničce místního palmového vína či šálku kávy nebo cejlonského čaje. A kdo má rád ryby a plody moře, jistě si zde přijde na své.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Anurádhapura: přílet do hlavního města Kolombo a odjezd do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená skalní pevnost Jápahuva z 13. stol. zvaná Ohnivá skála, původní úkryt Buddhova zubu, proslulé šrílanské relikvie.

3. den

Anurádhapura  – Mihintalé: prohlídka rozsáhlých historických areálů v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu.

4. den

Mihintalé – Polonnaruva – Sígirija: přejezd do Polonnaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně; odpoledne přesun pod Sígiriju.

5. den

Sígirija – Kandy: věhlasná skalní pevnost Sígirija obestřená záhadami; nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy, svěžího města Šrílanské vysočiny.

6. den

Kandy: prohlídka města na březích stejnojmenného jezera – největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja, návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu; večer taneční vystoupení v maskách.

7. den

Kandy – Adamova hora: populární sloní sirotčinec v Pinnevalle; přesun pod Adamovu horu a noční výstup na vrchol s pozorováním východu slunce.

8. den

Adamova hora – Nuvara Elija: přejezd strhující krajinou horské oblasti s nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek do malebné anglické horské stanice Nuvara Elija – cestou zastávka u vodopádů; odpočinek.

9. den

Nuvara Elija – ranní nenáročná (cca 8 km) procházka po Horton's Plains: úchvatná Šrílanská vysočina  – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy a neopakovatelnou atmosférou, továrna na čaj; přesun do příjemné turistické vesničky Ella uprostřed čajových plantáží.

10. den

Ella – Uda Valave: procházka v horské oblasti – nenáročný výstup na tzv. Malou Adamovu horu, vodopád Ella; přejezd na jih k NP Uda Valave; odpolední odpočinek u hotelového bazénu.

11. den

NP Uda Valave – Koggala: ranní safari v NP proslulém velkou populací slonů s jedinečnou možností spatřit divoká zvířata na vlastní oči; následný přesun do plážového resortu na jižním pobřeží v poklidné části ostrova.

12.–14. den

Pobyt u moře: odpočinek na zlatavém písku, koupání, šnorchlování, možnost potápění; fakultativně výlet do původního tropického pralesa Sinharádža; výlet do okolí – "river safari" na řece Maduva, želví farma, středověká pevnost v Galle tyčící se nad vlnami Indického oceánu.

15.–16. den

Koggala – Praha: večer přesun do Kolomba a odlet, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2723040310. 11. – 25. 11. 2024 (16 dní) 69 800 Kč 68 404 Kč   sleva 1 396 Kč
sleva za včasnost do 10. července 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 7 800 Kč
   šrílanské vízum - 1 600 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy / džípy / loďky
 • 13x hotel *** s polopenzí
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním pobytem na pláži – více informací v kanceláři.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů