Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Monumentální 2000 let staré rýžové terasy
 • Po vodě i pěšky do krasových jeskyní i na vulkány, k horkým pramenům i ledovým vodopádům
 • Čokoládové hory, nejmenší primát světa i velrybí žraloci
 • Odpočinek na bělostných plážích s kulisou nádherných skalních útvarů

Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Manila: přílet na ostrov Luzon – transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.

3. den

Manila: celodenní výlet ke kráterovému jezeru Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h).

4. den

Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller.

5. den

Banaue:výlet do Batadu – pěší výlety po rýžových terasách, vodopády a domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.

6. den

Banaue – Sagada: přesun do tzv. "horské stanice" v nadm. výšce 1500 m – Údolí ozvěn (posvátné pohřebiště vysoko ve skalách), fakultativně sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging.

7. den

Sagada – Baguio: přejezd oblastí všudypřítomných rýžových teras po tzv. „Zig Zag“ Road – silnice vedoucí nádhernou scenérií s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.

8. den

Baguio – Manila: přejezd do hl. m. a podvečerní procházka – koloniální čtvrťIntramuros, barokní kostelSv. Augustina, Rizalův park.

9. den

Manila – Panglao: přelet na o. Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao – odpočinek a koupání na Alona Beach.

10. den

Ostrov Panglao: odpočinek na pláži – fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag s úžasnou rozmanitostípodmořskéhoživota – možnost šnorchlovánínakorálovýchzahradách nebo šnorchlování s velrybími žraloky (největší žraloci světa).

11. den

Ostrov Bohol: výlet na Čokoládovéhory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) – výstupna vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěvachovnéhocentranártounanejmenšíhoprimátanasvětě; výlet na plovoucí restauraci po řece Loboc v obklopení pestré tropické přírody.

12. den

Bohol – Palawan – přelet na o. Palawan do letoviska El Nido – odpoledne odpočinek a koupání či fakultativní návštěva překrásné panenské pláže Nacpan.

13.–14. den

El Nido – letovisko spitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi s průzračně čistou vodou: lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě – koupání a šnorchlování.

15.–16. den

El Nido – Manila – Praha: dle dostupnosti letů do Manily poslední možnost odpočinku na bělostných plážích; přelet do Manily a přestup na odlet domů, přílet do ČR.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2738240225. 10. – 9. 11. 2024 (16 dní) 85 800 Kč 84 084 Kč   sleva 1 716 Kč
sleva za včasnost do 25. června 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 12 400 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • český průvodce
 • letenka Praha–Manila–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Manila–Tagbilaran
 • Tagbilaran–El Nido a El Nido–Manila)
 • mikrobusy a terénní mikrobusy (jeepney)
 • lodě a trajekty
 • 13x hotel *** se snídaní
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Rýže je (po kukuřici) druhou nejpěstovanější plodinou na světě. V Asii představuje zdaleka nejdůležitější potravinu vůbec, v některých kulturách či jazycích je synonymem pro jídlo (například v indonéštině). Rýži lze pěstovat známým „mokrým způsobem“, existují ale i horské odrůdy pěstované jako každé jiné obilí, ovšem s výrazně nižším výnosem. Pěstování rýže na zavlažovaných
polích umožnilo nárůst populace v Asii a vznik většiny (pokud ne všech) velkých říší v JV Asii.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů