Vyhledat zájezd na mapě

Podrobný program zájezdu

1. den

Odlet z ČR do Pekingu.

2. den

Praha – Peking: přílet ráno v 5:55; vyzvednutí na letišti místním průvodcem; transfer do hotelu (cca 1–1,5h); ubytování a krátký odpočinek; dopoledne Chrám Nebes   – místo, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu; přilehlý park s tancujícími, zpívajícími a sportujícími Číňany; odpoledne procházka tzv. hutongy (chu-tchungy) – starými uličkami typickými pro Peking.

Qilu Hotel Beijing

3. den

Peking: celodenní výlet (jedna cesta cca 1 a ½ h) na jeden z přístupných úseků Dlouhé zdi , jedné z největších staveb lidstva nazývané také Velká čínská zeď; výjezd lanovkou (pro cestu dolů více možností – jiná lanovka, stejná lanovka, tobogán, pěšky) a procházka po Zdi; nedaleko Zdi prohlídka dílny na výrobu tradiční čínské cloisonné – tzv. buňkový email napodobující keramiku; cestou zastávka v areálu olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka (prohlídka jen z venku).

4. den

Peking: procházka po náměstí Tian'anmen (Tchien-an-men) – největší náměstí na světě; prohlídka tzv. Zakázaného města   – sídlo čínských císařů, do r. 1911 po 500 let uzavřené běžným smrtelníkům; výstup na tzv. Uhelný vršek s panoramatickým výhledem na největší palácový komplex na světě; večer fakultativně slavná místní specialita – pekingská kachna; po večeři možná dle chuti procházka po moderní pěší zóně Wangfujing (Wang-fu-ťing).

5. den

Peking – Pingyao: výstavní lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung); návštěva rozsáhlého areálu Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming), krátká projížďka lodí přes jezero; nesčetná zákoutí a pavilony v čele se slavnou Mramorovou lodí. Noční lehátkový vlak do Pingyao (cca 17:17–04:52).

noční lehátkový vlak

6. den

Pingyao  (Pching-jao): celodenní prohlídka městečka – starobylé městečko opevněné šestikilometrovými mohutnými hradbami; malebné uličky s tradiční čínskou architekturou z období dynastie Ming (Ming) a Qing (Čching); návštěva nejzajímavějších výstavních domů bohatých obchodníků – např. nejstarší čínská banka, chrám městského boha aj. 

Pingyao Xie Shun Long 

7. den

Pingyao – Xi'an (Si-an): dopoledne odjezd rychlovlakem do Xi’anu (cca 3 h). Po příjezdu odjezd na prohlídku světoznámé Hliněné armády  – jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr.; odpoledne návrat do Xi’anu; podvečerní Velká mešita (otevřena do 19:00) a večerní procházka muslimskou čtvrtí s možností ochutnávek místních specialit. Cestou výhled na více než 1600 let starou Zvonovou věž.

Xi'an City Hotel

8. den

Xi'an: celodenní výlet na posvátnou taoistickou horu Huashan (Chua-šan) s několika tisíci schody (značně usnadněno výjezdem lanovkou na Severní vrchol) – panoramatický pohled na typickou čínskou krajinu, častou předlohu pro výtvarné umění. Cestou zastávka v nefritové dílně.

9. den

Xi'an – Chengdu (Čcheng-tu): dokončení prohlídky města – poklidný taoistický klášter Osmi nesmrtelných, pagoda Malé divoké husy s přilehlým zajímavým historickým muzeem, monumentální 14 km dlouhé hradby (až 12 m vysoké a 18 m široké) s možností projížďky na kole (se zastávkami cca 2 h); přejezd nočním vlakem do Chengdu (18:22–06:58).

noční lehátkový vlak

10. den

Chengdu: příjezd dopoledne do hlavního města provincie Sichuan (S‘-čchuan) – rozsáhlá chovná stanice unikátní pandy velké  ; buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu) s tradiční čajovnou pod širým nebem a vynikající vegetariánskou restaurací; večer představení tradiční sečuanské opery masek.

Emeishan Hotel

11. den 

Chengdu – Emeishan (E-mej-šan): ráno transfer pronajatou dopravou k posvátné hoře Emeishan (cca 1,5 h); výstup nebo výjezd autobusem a lanovkou na jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor Emei (3099 m n. m.; vystoupí se na nižší 3077 m vysoký Zlatý vrcholek) – cestou prohlídka místních klášterů a nocleh v hotelu v horách.

Jinding Hotel 

12. den

Emeishan – Leshan (Le-šan) – Chengdu: pozorování východu slunce – tzv. Buddhovy záře na posvátné hoře; sjezd z hory a přejezd do města Leshan (cca 30 min.) a prohlídka rozsáhlého areálu Velkého Buddhy – největší sedící Buddha na světě  (71 m); prohlídka přilehlého klášterního areálu; návrat do Chengdu (cca 2,5 h). Možnost ochutnávky místní kulinářské speciality – sečuanský ohnivý kotlík.

Emeishan Hotel

13. den

Chengdu – Šanghaj: přelet do Šanghaje (např. 9:35–12:20); transfer do hotelu, ubytování; návštěva více než 120 let starého Chrámu Jadeitového Buddhy se dvěma obřími sochami Buddhy vyřezávaných z jednoho kusu nefritu; podvečerní Šanghaj s obchodní Nakingskou třídou a nábřeží Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let. 20. stol.

Shanghai Austronatic Hotel

14. den

Šanghaj – Zhouzhuang (Čou-čuang) – Šanghaj: výlet do kanály protkaného „vodního“ městečka Zhouzhuang (cesta tam cca 1,5 h) – projížďka v "gondole" a procházka starými domy bohatých čínských obchodníků; na vodě položený buddhistický klášter Úplného štěstí; možnost ochutnat místní specialitu – sladké dlouho dušené vepřové koleno; návrat do Šanghaje (cca 2 h); možnost lodní projížďky s vyhlídkou na osvícené šanghajské panoráma.

15. den

Šanghaj: prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC (nebo pokud bude už otevřena 2. nejvyšší budova na světě 632 m ­vysoká Shanghai Tower), projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h);

mizející staré čínské město s tradiční čínskou zahradou Yuyuan (Jü-jüan); chrám Městského boha – strážce města.

16. den

Šanghaj – Praha: ráno transfer na letiště v Šanghaji a následně odlet do Prahy v 10:30; přílet do Prahy v 19:50.

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů