Vyhledat zájezd na mapě

Nenechte si ujít filmový milostný příběh čínské provenience, s čínskými hrdiny, ale odehrávající se v romantické Praze.

Hlavní hrdinkou filmu je čínská dívka Jin Ying (Ťin Jing), která přijíždí studovat do Prahy, kde žila v mládí její babička Chen Lanxin (Čchen Lan-sing). Spřátelí se tu s čínským mladíkem, který už v Praze žije několik let. Spolu pátrají po stopách ze života staré čínské paní, a při tom se pomalu sbližují. Záhadou opředený příběh babičky Chen Lanxin a jejího přítele Ralfa v retrospektivách z období 2. světové války provází celé vyprávění.

Film „Jen my víme kdese natáčel na pražské Malé Straně a Starém Městě, Prahu zobrazuje jako mezinárodní kulturní metropoli, místo setkávání studentů z celého světa. "Praha je opravdu báječné místo pro romantický příběh. Občas jsem v ulicích měla pocit, jako bych cestovala časem," neskrývá nadšení režisérka Xu Jinglei (Sü Ťing-lej), která zároveň ztvárnila hlavní hrdinku filmu.

Rozpočet filmu byl 109 milionů korun, z toho 39 milionů Číňané utratili v Praze. Pobídka české strany byla necelých 8 milionů. Výpravu obstaral český tým, Češi se objeví i v menších rolích. Producenti doufají, že filmem osloví široké čínské publikum napříč všemi věkovými kategoriemi. Žánr milostné romance totiž patří v Číně k těm nejpopulárnějším. Navíc je premiéra filmu v čínských kinech plánovaná na 14. února (Sv. Valentýn), což romantické zaměření filmu jen podtrhne.

Oficiální trailer k filmu

Jak probíhala komunikace mezi filmovými štáby? Dozvíte se zde.

Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů