Vyhledat zájezd na mapě

Nenechte si ujít filmový milostný příběh čínské provenience, s čínskými hrdiny, ale odehrávající se v romantické Praze.

Hlavní hrdinkou filmu je čínská dívka Jin Ying (Ťin Jing), která přijíždí studovat do Prahy, kde žila v mládí její babička Chen Lanxin (Čchen Lan-sing). Spřátelí se tu s čínským mladíkem, který už v Praze žije několik let. Spolu pátrají po stopách ze života staré čínské paní, a při tom se pomalu sbližují. Záhadou opředený příběh babičky Chen Lanxin a jejího přítele Ralfa v retrospektivách z období 2. světové války provází celé vyprávění.

Film „Jen my víme kdese natáčel na pražské Malé Straně a Starém Městě, Prahu zobrazuje jako mezinárodní kulturní metropoli, místo setkávání studentů z celého světa. "Praha je opravdu báječné místo pro romantický příběh. Občas jsem v ulicích měla pocit, jako bych cestovala časem," neskrývá nadšení režisérka Xu Jinglei (Sü Ťing-lej), která zároveň ztvárnila hlavní hrdinku filmu.

Rozpočet filmu byl 109 milionů korun, z toho 39 milionů Číňané utratili v Praze. Pobídka české strany byla necelých 8 milionů. Výpravu obstaral český tým, Češi se objeví i v menších rolích. Producenti doufají, že filmem osloví široké čínské publikum napříč všemi věkovými kategoriemi. Žánr milostné romance totiž patří v Číně k těm nejpopulárnějším. Navíc je premiéra filmu v čínských kinech plánovaná na 14. února (Sv. Valentýn), což romantické zaměření filmu jen podtrhne.

Oficiální trailer k filmu

Jak probíhala komunikace mezi filmovými štáby? Dozvíte se zde.

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů