Vyhledat zájezd na mapě

Dokumentární film režiséra Saši Dlouhého s názvem "Je nám spolu dobře" pochází z prostředí čínsko-české družby.

Čína je vnímána jako země se starobylou kulturou a současně jako vzdálená exotika, která je z velké části uzavřena okolnímu světu kvůli cenzuře a komunistickému režimu. Současně se jedná o největší ekonomiku světa, která neváhá použít svou politickou i vojenskou sílu k prosazení svých zájmů. Co ale víme o životě běžného Číňana? Dokážeme si ho představit? Zvládli bychom mezi nimi žít?

Český sinolog Tomáš Jirsák alias Havran se do Číny vydává založit katedru bohemistiky. Na svou pouť bere ženu a tři malé děti. Katedru zakládá ve městě Statek čínsko-československého přátelství, které má vazby na socialistické Československo a české zemědělce. Ti v padesátých letech přivezli na důkaz přátelství mezi socialistickými zeměmi zemědělské stroje a pomáhali s rozvíjením čínského venkova. Tato pomoc nebyla ani po více než sedmdesáti letech zapomenuta.

Na základě této historické vazby je zde snaha vybudovat i Pražské náměstí vzdáleně připomínající Staroměstské náměstí v Praze. V dokumentu Je nám spolu dobře je zobrazena mise Tomáše Jirsáka, který je ochoten obětovat pohodlí nejen své, ale i celé rodiny. V tomto úkolu jim pomáhá hluboká víra a také oddanost manželky Zuzany.

Více informací naleznete na http://www.happytogether-film.tv/

Je nám spolu dobře - trailer, cz from freeSaM on Vimeo.

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů