Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Všechna tři hlavní města Jižního Kavkazu
 • Stále málo probádaný Ázerbájdžán
 • Vynikající gastronomie a gruzínská vína
 • Symboly Arménie – Ararat a Sevan

Poznejte s námi šíři kavkazské pohostinnosti v této komplexní verzi zájezdu do všech tří jihokavkazských republik. Čeká vás příjemné tempo bez náročných výšlapů s ubytováním v malebných malých hotelech. Zažijete všechna tři hlavní města, přitom každé zcela jiné! Arménie a Gruzie, země, jež jako první na světě přijaly křesťanství a Ázerbájdžán, země s druhou nejpočetnější ší'itskou populací. Pestrá směs uchvacující přírody, starobylých historických památek z dob dávných civilizací, přívětivých lidí a vynikajícího jídla a vína.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. – 2. den

Letecky Praha - Baku ; druhý den prohlídka komplexu starého města se symbolem Baku – Panenskou věží, Širvanšáhův palác, promenáda po břehu Kaspického moře, mešita Džuma, zoroastrijský chrám ohně Atešgah.

3. den

Gobustán  – pozoruhodné petroglyfy z doby kamenné; Šamachi – bývalé hlavní město s velkou mešitou a hrobky posledních chánů s krásným výhledem do okolí; Šeki – Chánův palác, vyhlášená chalva a karavansaraj.

4. – 5. den

Přejezd do gruzínské Kachetie; prohlídka městečka Signagi, vinice v Alazanské dolině – nejlepší vinařské oblasti Gruzie, prohlídka vinařství v Kvareli a samozřejmě ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večer příjezd do hlavního města Tbilisi.

6. den

Perla Kavkazu Tbilisi – procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

7. – 8. den

Přejezd na sever Gruzie horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu (Křížový průsmyk – 2370 m) do Kazbegi, po cestě návštěva Mcchety – duchovního centra a bývalého hlavního města Gruzie s katedrálou Sveticchoveli a klášterem Džvari a starobylé pevnosti Ananuri. Pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba s vyhlídkou na dominantní horu Kazbek (5033 m) a výlet lanovkou do sedla Kobi.

9. den

Uplisciche – jeskynní město z 1. st. př.Kr.; Gori – Stalinův rodný dům a rozporuplné muzeum; Bordžomi – lázně s vyhlášenou minerální vodou.

10. – 11. den

Město Achalciche s dominantní nově zrekonstruovanou pevností Rabat; nádherný skalní klášterní komplex Vardzia a klášter Sapara; přejezd do Arménie do lázní Dilidžan.

12. den

Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; nádherný kláštěr Gošavank;  starobylý hřbitov Noratus s více než 900 zachovalými chačkary; antický chrám Garni; klášter Geghard; ubytování v Jerevanu.

13. den

Jerevan – muzeum genocidy Cicernakaberd, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery.

14. – 15. den

Brzy ráno návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat; katedrála Ečmiadzin  – nejvýznamnější chrám arménské církve; archeologické naleziště Zvarnoc ; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2703240130. 8. – 13. 9. 2024 (15 dní) 52 800 Kč 52 272 Kč   sleva 528 Kč
sleva za včasnost do 30. května 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - povinný - 7 200 Kč
   ázerbájdžánské vízum - 1 000 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Baku / Jerevan–Praha, kompletní doprava minibusem s místním řidičem
 • 8x hotel *** se snídaní
 • 5x rodinný penzion s polopenzí
 • 1x rodinný penzion se snídaní
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

10–15 účastníků.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů