Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Tbilisi, Jerevan a raně křesťanské kláštery
 • Svanetie – cesta do středověku v odlehlém klínu hor
 • Výhledy na zasněžený Kavkaz a Ararat
 • Vynikající gastronomie a vyhlášená gruzínská vína

Gruzie a Arménie jsou odedávna křižovatkou a místem střetu řady civilizací. Bývají řazeny do zemí Evropy, Asie i Blízkého východu, přičemž ani v jednom případě se nejedná o chybu. Nalezneme zde totiž nesmazatelné stopy každé z těchto kultur.

Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Bílé vrcholky Kavkazu kontrastují s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hřebenů. Navštívíme i odlehlou Horní Svanetii, asi nejkrásnější oblast celého Kavkazu, sevřenou pěti a čtyřtisícovými hřebeny ze severu i jihu a obývanou národnostní menšinou Svanů. Jejich vesnicím středověkého původu i vzhledu dominují kamenné obranné věže, do nichž se dříve vstupovalo tajnými podzemními chodbami.

Symboly Arménie, která jako první země na světě přijala křesťanství, jsou jezero Sevan a bájná hora Ararat, jejíž vrchol sice dnes leží na turecké straně společné hranice, ale  vytváří neodmyslitelnou mohutnou horskou kulisu hlavního města Jerevan. Během cesty podnikneme několik nenáročných pěších výletů s krásnými výhledy na Kavkaz a navštívíme celkem devět památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO (UNESCO). Vše navíc podtrhuje místní vyhlášená kuchyně, mimořádná pohostinnost a nepředstíraná otevřenost místních lidí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
Základní varianta

GRUZIE

1.–2. den

Letecky Praha – Tbilisi, přílet v noci, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

3. den

Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařská oblast Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

4.–5. den

Přejezd na sever Gruzie horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu (Křížový průsmyk – 2370 m) do Kazbegi – cestou návštěva starobylé pevnosti Ananuri; pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba s vyhlídkou na dominantní horu Kazbek (5033 m) a k vodopádu.

6. den

Mccheta – duchovní centrum a bývalé hlavní město Gruzie s katedrálou Sveticchoveli a klášterem Džvari; Uplisciche – jeskynní město z 1. st. př.Kr.; Gori – Stalinův rodný dům a rozporuplné muzeum; Kutaisi – prohlídka historického centra, katedrála Bagrati z 11. stol.

7. den

Zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati a klášter Mocameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni; průjezd údolím divoké řeky Inguri ze Zugdidi do Mestie – centra Horní Svanetie .

8. den

Mestie – pěší výlet v okolí městečka, úchvatné výhledy na pětitisícové vrcholky Tetnuldi a krásnou dvojvrcholovou Ušbu, která je spolu s Elbrusem symbolem Kavkazu.

9. den

Horské osady s typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty, přejezd přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší osady Ušguli ; vycházka pod nejvyšší vrchol Gruzie – majestátní Šcharu; fakultativně možnost projížďky na koních.

10. den

Návrat přes Zugdidi do přímořského letoviska Batumi (moderní "Dubaj Kavkazu") – odpočinek na plážích Černého moře, nebo návštěva centra Batumi.

11. den

Přesun do města Achalciche s dominantním opevněním Rabat.

12. den

Časně ráno odjezd do Tbilisi a odlet do Prahy (zkrácená varianta).

Prodloužení

ARMÉNIE

12. den

Prohlídka nádherného skalního klášterního komplexu Vardzia a odjezd do Arménie; nocleh v Dilijanu.

13. den

Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; starobylý hřbitov Noratus s více než 800 zachovalými chačkary; antický chrám Garniklášter Geghard ; ubytování v Jerevanu.

14. den

Jerevan: prohlídka města – muzeum genocidy Tsitsernakabert, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery.

15.–16. den

Brzy ráno návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat; nejvýznamnější chrám arménské církve – katedrála Ečmiadzin ; archeologické naleziště Zvartnoc ; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínCena po slevě
270104026. 6. – 17. 6. 2024 (12 dní) 44 800 Kč Rezervovat

pouze Gruzie

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 4 100 Kč
270104016. 6. – 21. 6. 2024 (16 dní) 48 800 Kč Rezervovat

Gruzie + Arménie

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 5 200 Kč
2701040413. 8. – 24. 8. 2024 (12 dní) 44 800 Kč Rezervovat

pouze Gruzie

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 4 100 Kč
2701040313. 8. – 28. 8. 2024 (16 dní) 48 800 Kč Rezervovat

Gruzie + Arménie

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 5 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Tbilisi / Jerevan–Praha
 • doprava minibusem s místním řidičem
 • 8x/9x ubytování v rodinných penzionech s polopenzí
 • 3x/6x v hotelích se snídaní
 • informační materiály.
Poznámka:

Ubytováni budeme ve 2lůžkových pokojích v hotelích a u místních rodin (zde v sezoně i vícelůžkové pokoje). Zejména při ubytování v rodinách bývají sociální zařízení velmi prostá a společná pro více pokojů. Podrobnější informace najdete v sekcích Ubytování a Stravování.

Upozorňujeme, že v případě zkrácené varianty (pouze Gruzie bez Arménie) absolvují klienti cestu zpět sami, bez doprovodu. Průvodce, a obvykle i většina klientů, se přesouvají na prodlouženou variantu rovnou až do Jerevanu. Doprava z Achalciche do Tbilisi na letiště bude zajištěna.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

10–14 účastníků

Ubytování:

Ubytování a stravování (viz dále) v Gruzii patří k tomu nej, co lze v této zemi zažít. Bydlet budeme přímo v gruzínských domech (agroturistika), takže budeme mít možnost autentického poznání běžného života na Kavkaze. Pokoje jsou většinou 2–4lůžkové, základně vybavené, avšak s čistým povlečením. V každém domě je k dispozici koupelna se sprchou (obvykle s teplou vodou).

Stravování:

Kromě hotelů se snídaní budeme v Gruzii k noclehům a stravování (polopenze) využívat ubytování v soukromých domech, u místních, což představuje hlavní devízu tohoto zájezdu. Pro pravého Gruzínce je otázkou prestiže řádně svého hosta pohostit, a tak se stoly každý den prohýbají pod mísami pečeného baklažánu, chačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Hostina obvykle trvá nejméně dvě hodiny a přerušit se smí jen tehdy, když tamada (hlava stolu) povstane k přípitku. A pije se opravdu na vše: na krásu žen, na zdraví dětí, na úrodu polí, na průjezdnost silnice, na dostatek deště a na mírnou zimu, na… S neopakovatelnou láskou se o nás každoročně "naše" rodiny starají, a připravují tak našim klientům unikátní a nezapomenutelné zážitky.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů