Vyhledat zájezd na mapě

Ústřední náboženství Japonska je buddhismus a šintoismus. Mnoho Japonců se však nehlásí jen k jednomu z nich, ale praktikují obě náboženství zároveň. Tento synkretický postoj je hluboce zakořeněn v každodenním životě Japonců a je pro ně typický. Někteří Japonci mají např. svatbu v křesťanském kostele a pohřeb podle buddhistické tradice.

Šintoismus (šintó, doslova „cesta bohů“) je tradiční japonské náboženství. Na rozdíl od buddhismu a dalších náboženských hnutí v Japonsku je považováno za původní japonskou tradici, která je pevně spjata s japonskou mytologií a s císařskou rodinou.

Více o šintoismu v Japonsku

Buddhismus se do Japonska dostal z Číny přes Koreu v 6. století, kdy docházelo k masivnímu přejímání čínských tradic a vzorů.

Více o buddhismu v Japonsku

Konfucianismus je jeden z nejvlivnějších čínských náboženských směrů, jenž výrazně ovlivnil morální hodnoty i v Japonsku.

Více o konfucianismu v Japonsku

Křesťanství přišlo do Japonska během r. 1549 – víru v Krista údajně přivezl na palubě portugalské obchodní lodi svatý František Xaverský – a řadí se tak mezi „mladší“ náboženství v Japonsku.

Více o křesťanství v Japonsku

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů