Vyhledat zájezd na mapě

Velký a poměrně hustě osídlený ostrov (4 mil. ob.) s divokým vnitrozemím, jemuž v severní části dominuje masiv vulkánu Kanlaon (2465 m). Ostrov je také nazýván „cukřenkou“ – nachází se zde rozsáhlé plantáže cukrové třtiny a pochází odtud řada kvalitních druhů filipínského rumu, neboť technologie zpracování vyžaduje pouze čerstvou surovinu. Navzdory řadě pěkných přírodních zajímavostí se aktuálně turistický ruch omezuje zejména na jižní cíp ostrova a zbytek zůstává cizineckou turistikou téměř nedotčen.

Dumaguete

Hlavní město provincie Negros Oriental a univerzitní město je východním vstupem ostrova, kam zajíždějí trajekty z Cebu, Boholu a Siqujoru. Zajímavým bodem nábřežní promenády je památník sedmi jeptišek-kolonistek. Na jih od města se nachází hlavní důvod většiny cestovatelů na ostrov – městečko Malatapay, sloužící jako základna pro potápěčské výpravy. Nedaleký ostrov Apo je považován za nejlepší terén pro potápění na Filipínách.

NP Twin Lakes

Jedno z jezer Twin Lakes v kráteru sopkyNárodní park sopečného původu. Krátery bývalé sopky ukrývají ve výšce 900 m nad mořem dvě pěkná sopečná jezera. Štěrková cesta tam dojede po 13 km. Kolem jezer je možná procházka divočinou po stezce, nebo si lze na prvním jezeře půjčit šlapadla.

Bais City a Aroma Beach

Poměrně staré městečko patří mezi centra zpracování třtiny. Z turistiky je zajímavé především jako základna pro pozorování mořských savců, delfínů a velryb. Zvláštností je také sand gap, podmořská písečná duna několik km od pobřeží, která se za odlivu stává mělčinou.

San Carlos

Regionální centrum s trajektem do Toleda na Cebu. Pěkné pláže, zejména na nedalekém ostrůvku.

Náhorní plošina pod vulkánem Kanlaon

Hlavní kráter vulkánu je nepřehlédnutelnou dominantou této části ostrova. Pod ním se rozkládá zvlněná náhorní plošina ve výšce 500–700 m. Její součástí jsou i Čokoládové hory Negros. Homolovité kopečky jsou úplně shodné s těmi daleko známějšími na ostrově Bohol, turisticky jsou ale fakticky neznámé. Oblast homolí je sice menší než zmiňovaná boholská, ale skrývá řadu vesniček a v okolí se nacházejí i menší malebné rýžové terasy.

Podobně vypadá i „hlavní“ cesta vnitrozemím na sever, dosud stále prašná. První část se vine po vrstevnici pěknou krajinou, k městečku Sagay potom postupně klesá mezi plantážemi cukrové třtiny.

Sagay

Město se skládá ze dvou částí. Old Sagay je na pobřeží s pravidelným lodním spojením na ostrov Bantayan, na pláži vedle přístavu se nachází i několik rezortů. Zajímavá je také přírodní rezervace mangrovů na západ od města. New Sagay je 7 km na jih ve vnitrozemí a dnes se zde nachází všechny administrativní budovy města.

Ostrov můžete navštívit v rámci individuální cesty, kterou Vám rádi připravíme na míru.

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů