Vyhledat zájezd na mapě

Mezi tisíci filipínských ostrovů, u nichž si běžný návštěvník často nevybaví ani jejich jméno, tvoří ostrov Bohol určitě výjimku. Za návštěvu stojí zejména oblast Čokoládových hor, jejichž fotografie se objevují – spolu s dalším místním unikátem, nártounem – na většině propagačních materiálů o Filipínách.

Čokoládové horySamotné Čokoládové „hory“ jsou krásné místo, známé neobvyklými geologickými formacemi kopečky přibližně stejné velikosti, které v suchém období roku zhnědnou a opravdu vypadají jako kopečky čokolády. Po zbytek roku jsou samozřejmě zelené, ale i tak oblast představuje velmi pěkné místo vybízející k návštěvě. Pohled na kopečky rozprostírající se, „kam až oko dohlédne“, je opravdu fascinující. 

Miniopička nártoun, symbol ostrova BoholNedaleko Čokoládových hor se nachází několik chovných center nártouna filipínského. Tento hbitý drobný primát se vám vejde do dlaně a spolu s Čokoládovými horami je vlastně synonymem pro ostrov Bohol. Ostrov je známý i svými pěknými plážemi, nabízejícími dobrou možnost koupání a šnorchlování.

Baclayon

Nejstarší zachovalý kamenný kostel na Filipínách se nachází 5 km východně od hlavního města Tagbilaranu, jehož hlavní části pochází z r. 1595. Byl poškozen zemětřesením v říjnu 2013.

Alona beach, Panglao

Ostrůvek Panglao

Malý ostrůvek je dostupný přímo z Tagbilaranu dvěma mosty. Většinu pobřeží tvoří pláže s plážovými osadami, mezi nejpěknější patří Alona Beach. Oblíbené zde jsou ranní lodní vyjížďky za delfíny a šnorchlováním na nedalekém ostrově Balicasag.

Místa můžete navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů