Vyhledat zájezd na mapě

Malý hornatý ostrov nezapře svými tvary sopečný původ a nabídne i pěkné pláže. Tajuplnou pověst mu ovšem dodávají horské vesničky, kde provozují svoji činnost šamani a léčitelé.

Siquijor

Správní centrum ostrova a hlavní přístav nese samozřejmě stejný název. Nedaleko mola se nachází na náměstí hlavní turistická zajímavost – kostel sv. Františka z Asissi.

Larena a okolí

Druhý přístav severního pobřeží je východiskem k plážím SZ cípu ostrova. Zároveň odtud i vede jedna z cest do hornatého vnitrozemí.

Vnitrozemí ostrova

Travertinové vodopády na ostrově SiquijorUkrývá horské vesničky i pěkné přírodní zajímavosti. Cesta vede i kolem nejvyššího vrcholu ostrova Bandilaan (557 m) obklopený stejnojmennou přírodní rezervací. V jeho blízkosti se nachází Butterfly Garden (Motýlí zahrada) ve vesničce Caub¬wa-gan. Vyhledávaným místem je také „vesnice šamanů“ San Antonio. Silnice k městečku Lazi na jižním pobřeží vede kolem vodopádů Cambuhagay. Malebná soustava kaskád a jezírek s příjemně teplou vodou je pěkným místem k relaxaci (sestup je z parkoviště u silnice – POZOR na výrostky potulující se kolem vody, resp. na osobní věci!!!)

Jižní pobřeží

V západní části se u rozsáhlých pláží nachází San Juan, hlavní letovisko ostrova s pěkným koupáním. Úplně na jihu je pak Lazi s možnostmi občerstvení a několika zajímavými kostely.

Západní pobřeží

Občerstvení nalezneme i v městečku Maria. Nedaleko něj lze cestou na sever odbočit na pěknou pláž Salagdoong. Ještě severněji nalezneme ve vesnici Camogao nejstarší dům ostrova.

Ostrov můžete navštívit v rámci individuální cesty, kterou Vám rádi připravíme na míru.

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů