Vyhledat zájezd na mapě

Bantayan je malý ostrůvek SZ od Cebu naplňující představu tropického ráje. Má ale i přezdívku „košík vajec“ – farmy v jeho vnitrozemí totiž produkují přes 2 miliony kusů vajec ročně. Administrativním centrem je stejnojmenné hlavní město na západě, vstupní branou ostrova je ovšem městečko Santa Fé na jeho východním cípu, které má frekventované spojení s „pevninou“ Cebu. Zde se také nacházejí nejkrásnější pláže i ubytovací rezorty ostrova. Třetím městem ostrova je úpravné Madridejos na nejsevernějším cípu. Ostrov lemují po celém jeho obvodu malebné pláže s rybářskými vesničkami, na západě a jihu objevíme i porosty mangrovů.

Virgin IslandVirgin Island

Oblíbeným cílem je i nedaleký Virgin Island, kde se kromě skvělých pláží nacházejí i podmořské korálové zahrady s možností pěkného šnorchlování.

Dne 7. 11. 2013 v dopoledních hodinách prošlo ostrovem Bantayan oko tajfunu Haiyan, považovaného za nejsilnější pozorovaný všech dob – síla větru převyšovala v nárazech 300 km/h. Bylo zasaženo 95 % staveb na ostrově, navzdory síle katastrofy byly naštěstí ztráty na životech velmi malé. Rekonstrukční práce proběhly obdivuhodně rychle, již na Vánoce 2013 ostrov začal znovu přijímat návštěvníky.

Ostrov můžete navštívit v rámci individuální cesty, kterou Vám rádi připravíme na míru.

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů