Vyhledat zájezd na mapě

Tento ostrov je nejhustěji obydleným ostrovem Filipína hned po Luzonu také nejdůležitějším strategickým a především ekonomickým centrem země. Je také zásadním centrem Visajských ostrovů a častým cílem migrantů z celé země, kteří sem přicházejí, aby se usadili v logisticky šikovně položeném a výrazně klidnějším místě, než je Manila. Hlavní město ostrova, Cebu City, je nejvýznamnějším filipínským přístavem a místní letiště je hned po Manile druhé nejdůležitější v zemi.

Ostrov, navzdory silnému stavebnímu rozvoji, si zachoval místa, kde si ještě pořád můžeme užít panenské přírody. Pláže na Cebu jsou taktéž čisté a krásné, zejména na severu ostrova. Velmi hezké možnosti koupání nabízí i přilehlé ostrovy a ostrůvky, zmiňme například ostrovy Mactan, Bantayan a Malapascua. Zbytek ostrova je poklidný, celé pobřeží lemuje řada pláží. Vnitrozemí skrývá překvapivě vysoké kopce a také spoustu vodopádů.

Toledo

Toledo je přístavní městečko na západě, výchozí místo trajektu spojujícího Cebu s přístavem San Carlos na protilehlém ostrově Negros.

Moalboal

Podle Lonely Planet jde o „3D poloostrov“ (diving, drinking, dining), a to přesně v tomto pořadí. Přirozeným centrem je pěkná Pangasama Beach, ale najdou se tu i klidnější místa. Kromě zmíněných aktivit je to i příjemná základna pro výlety do nejjižnější části ostrova.

Vodopády Kawasan

Kaskády vodopádů s průzračnými jezírky na stejnojmenné řece.

OslobŠnorchlování s velrybími žraloky

Základna pro lodní výlety za žraloky velrybími. Obrovští, až 10 m dlouzí, respekt vzbuzující tvorové jsou ve skutečnosti neškodní býložravci a lze se k nim přiblížit doslova „na dotek“. A nejodvážnější zájemci si tu s nimi mohou i zašnorchlovat.

Místa můžete navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů