Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Tento ostrov je nejhustěji obydleným ostrovem Filipína hned po Luzonu také nejdůležitějším strategickým a především ekonomickým centrem země. Je také zásadním centrem Visajských ostrovů a častým cílem migrantů z celé země, kteří sem přicházejí, aby se usadili v logisticky šikovně položeném a výrazně klidnějším místě, než je Manila.

Ostrov CebuHlavní město ostrova, Cebu City, je nejvýznamnějším filipínským přístavem a místní letiště je druhé nejdůležitější v zemi hned po Manile. Ostrov, navzdory silnému stavebnímu rozvoji, si zachoval místa, kde si ještě pořád můžeme užít panenské přírody. Pláže na Cebu jsou taktéž čisté a krásné, zejména na severu ostrova. Velmi hezké možnosti koupání nabízí i přilehlé ostrovy a ostrůvky, zmiňme například ostrovy Mactan, Bantayan a Malapascua.

 

Zbytek ostrova

je poklidný, celé pobřeží lemuje řada pláží. Vnitrozemí skrývá překvapivě vysoké kopce a také spoustu vodopádů.

Toledo

Toledo je přístavní městečko na západě, výchozí místo trajektu spojujícího Cebu s přístavem San Carlos na protilehlém ostrově Negros.

Moalboal

Podle Lonely Planet jde o „3D poloostrov“ (diving, drinking, dining), a to přesně v tomto pořadí. Přirozeným centrem je pěkná Pangasama Beach, ale najdou se tu i klidnější místa. Kromě zmíněných aktivit je to i příjemná základna pro výlety do nejjižnější části ostrova.

Vodopády Kawasan

Kaskády vodopádů s průzračnými jezírky na stejnojmenné řece.

Oslob

Základna pro lodní výlety za žraloky velrybími. Obrovští, až 10 m dlouzí, respekt vzbuzující tvorové jsou ve skutečnosti neškodní býložravci a lze se k nim přiblížit doslova „na dotek“. A nejodvážnější zájemci si tu s nimi mohou i zašnorchlovat.

 

Místa můžete navštívit na zájezdu

Filipíny – velká cesta 15 / 20 dní

nejoblíbenější

Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů