Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Pavel Bártík

Mgr. Pavel Bártík

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Indonéštinu (velmi dobře díky ročnímu studijnímu pobytu), angličtinu (dobře), malajštinu (díky podobnosti s indonéštinou) a němčinu (základy).

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Indonésie, Malajsie a v případě potřeby i další státy celé jihovýchodní Asie, která byla oblastí zájmu mého magisterského studia.

Oblíbená asijská země a proč?
Jednoznačně Indonésie, jež je hned po mé rodné vlasti místem, kde jsem strávil nejdelší část života. Stále se tam rád vracím a objevuji další její kouzla, která nabízí v nepřeberném množství.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Ať jedete po Asii kamkoliv, neocitnete se v jiném státě, ale v úplně jiném světě. Poznáte lidi, jejichž myšlení je naprosto odlišné od našeho a jejich pozitivní přístup k životu člověka velmi ovlivní.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Ač jsem milovníkem hor, místem mého srdce a soukromým rájem jsou Togianské ostrovy v zálivu ostrova Sulawesi. Toto místo je perfektní kombinací pohodových míst k lenošení s ukázkou poutavé kultury místních obyvatel a kouzelné přírody plné endemických zvířecích druhů.

Oblíbený asijský pokrm, kde ho klienti mohou ochutnat?
Jednoznačně Rendang – hovězí maso pozvolna dušené v kokosové šťávě a kořeněné omáčce. Jídlo nevábně vypadající, avšak s božskou chutí, je k dostání v restauracích typu Masakan Padang, které jsou zpravidla mým prvním cílem po příletu do Indonésie.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Po dlouhodobém pobytu v Indonésii jsem poznal, že nejsilnějším zážitkem je poznávání místních obyvatel. Pokud zavítáte do malé a turisty vůbec nenavštěvované vesničky, jste okamžitě obklopeni lidmi a stanete se středem zájmu pro veškeré obyvatelstvo a terčem mnoha laskavých a upřímných úsměvů. V tak přátelské atmosféře se člověk okamžitě cítí jako doma, mezi svými blízkými, a to je silnější zážitek než návštěva stovky let starých chrámů, pozorování východu slunce z vrcholu sopky nebo plavání s mantou.

Vaše ohlasy

Ilona Č.(14.8.2017) - Bali a Lombok

Velmi kladně hodnotím přátelský přístup Pavla, jeho profesionalita a flexibilní řešení všech problémů.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů