Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Pavel Bártík

Mgr. Pavel Bártík

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Indonéštinu (velmi dobře díky ročnímu studijnímu pobytu), angličtinu (dobře), malajštinu (díky podobnosti s indonéštinou) a němčinu (základy).

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Indonésie, Malajsie a v případě potřeby i další státy celé jihovýchodní Asie, která byla oblastí zájmu mého magisterského studia.

Oblíbená asijská země a proč?
Jednoznačně Indonésie, jež je hned po mé rodné vlasti místem, kde jsem strávil nejdelší část života. Stále se tam rád vracím a objevuji další její kouzla, která nabízí v nepřeberném množství.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Ať jedete po Asii kamkoliv, neocitnete se v jiném státě, ale v úplně jiném světě. Poznáte lidi, jejichž myšlení je naprosto odlišné od našeho a jejich pozitivní přístup k životu člověka velmi ovlivní.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Ač jsem milovníkem hor, místem mého srdce a soukromým rájem jsou Togianské ostrovy v zálivu ostrova Sulawesi. Toto místo je perfektní kombinací pohodových míst k lenošení s ukázkou poutavé kultury místních obyvatel a kouzelné přírody plné endemických zvířecích druhů.

Oblíbený asijský pokrm, kde ho klienti mohou ochutnat?
Jednoznačně Rendang – hovězí maso pozvolna dušené v kokosové šťávě a kořeněné omáčce. Jídlo nevábně vypadající, avšak s božskou chutí, je k dostání v restauracích typu Masakan Padang, které jsou zpravidla mým prvním cílem po příletu do Indonésie.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Po dlouhodobém pobytu v Indonésii jsem poznal, že nejsilnějším zážitkem je poznávání místních obyvatel. Pokud zavítáte do malé a turisty vůbec nenavštěvované vesničky, jste okamžitě obklopeni lidmi a stanete se středem zájmu pro veškeré obyvatelstvo a terčem mnoha laskavých a upřímných úsměvů. V tak přátelské atmosféře se člověk okamžitě cítí jako doma, mezi svými blízkými, a to je silnější zážitek než návštěva stovky let starých chrámů, pozorování východu slunce z vrcholu sopky nebo plavání s mantou.

Vaše ohlasy

Ilona Č.(14.8.2017) - Bali a Lombok

Velmi kladně hodnotím přátelský přístup Pavla, jeho profesionalita a flexibilní řešení všech problémů.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů