Vyhledat zájezd na mapě

Mgr. Adriana Kábová, Ph.D.

Mgr. Adriana Kábová, Ph.D.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Angličtinu, indonéštinu, němčinu. Učím se francouzštinu.

Zájezdy do jakých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Indonésie, případně Malajsie.

Oblíbená asijská země a proč?
Každopádně Indonésie. Byla první asijskou zemí, kterou jsem kdy navštívila, a snad i proto už jí to prvenství asi zůstane.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Pro vůně, barvy, klima, jiné vnímání času, jiný přístup k životu a pohostinnost obyvatel. I ve velkých asijských městech se s vámi dají do řeči lidé v dopravních prostředcích, na ulici, v jídelních stáncích. Takže asi pro větší komunikativnost.

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Každé místo má něco do sebe, pro příjemnou atmosféru mám ráda Yogyakartu, zvláštní vztah mám k západní Sumbě, kam jezdím nejčastěji, a učaroval mně i Singapur. Můj tip je vracet se na místo, které vás nějak oslovilo, vícekrát a zdržet se zde déle. Poskytne vám to hlubší vhled do místní kultury a můžete sledovat pozoruhodné změny a vývoj v čase.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Zbožňuju nasi gudeg, pokrm, jehož základ tvoří nezralý chlebovník a seženete jej na střední Jávě. Oblíbila jsem si taky gorengan – indonéské smaženky na desítky způsobů, a to zejména pro jejich dostupnost na každém rohu. A sázka na jistotu je samozřejmě pestrá nabídka ovoce!

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Zážitků je mnoho a je těžké vybrat jeden. Silným momentem je bezpochyby každé milé setkání, popovídání si, sdílení příběhů. Pokud umíte být pokorní, cestování po Indonésii vám takových vjemů nabídne přehršle.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů