Vyhledat zájezd na mapě

Bc. Kateřina Kulhánková

Bc. Kateřina  Kulhánková

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
indonéština, angličtina, nizozemština

Zájezdy do jakých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Indonésie, případně Malajsie

Oblíbená asijská země a proč?
Určitě Indonésie. Částečně to ale bude tím, že ji beru jako svůj druhý domov, kde jsem pět let žila. Ač se to možná nezdá, Indonésie je velmi rozmanitá – ať už bychom mluvili o etnikách, jejich kultuře a tradicích a jazycích, nebo o jídle či o fauně a flóře.

Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Bude to znít dost vágně, ale je to tam prostě tak nějak jiné... Pokud se opět vrátím k Indonésii, mě vždycky fascinoval ten "chaos", který v Evropě není, protože vše tu má jasná pravidla, vše je pěkně spořádané. Zřejmě to je i to, co mě do Asie tak táhne. A jídlo. Já se nikdy nestyděla přiznat, že velkou indonéskou láskou je místní jídlo!

Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Oblíbené místo bude asi všude tam, kde nad rýžovými poli a palmami zapadá slunce. Ale trochu konkrétněji... Pláže a koráli v NP Komodo, Tanah Toraja na Sulawesi, Melaka, Penang v Malajsii, Singapur... Toho by bylo hodně.

Oblíbený asijský pokrm a kde ho klienti mohou ochutnat?
Ten rozhodně nebude jeden. Co mě ale vždy udělá šťastnou, je tak jednoduchý pokrm jako "lalapan", což je vařená rýže a čerstvá okurka, rajče a zelí jako obloha. Přílohou může být (kombinace) smažené tofu, tempeh, kuřecí nebo třeba baklažán. K tomu nesmí chybět pasta/omáčka z chilli papriček "sambal". Vzhledem k tomu, že nejde o moc fajnovou záležitost, nejčastěji se dá sehnat v pouličních stáncích, nejčastěji na Jávě.

Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Ochutnávka durianu (negativní)... Ale vážně, takových zážitků je určitě víc. Velmi zvláštní zkušeností byla účast na pohřební slavnosti v oblasti Tanah Toraja na Sulawesi. Pro mě nikdy nebyla negativní, naopak velmi obohacující.

Poznejte mé kolegy

Poznávejte se mnou svět

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů