Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Tbilisi, Jerevan a raně křesťanské kláštery
  • Svanetie – cesta do středověku v odlehlém klínu hor
  • Výhledy na zasněžený Kavkaz a Ararat
  • Vynikající gastronomie a gruzínská vína

Gruzie a Arménie jsou odedávna křižovatkou a místem střetu řady civilizací. Bývají řazeny do zemí Evropy, Asie i Blízkého východu a ani v jednom případě se nejedná o chybu. Nalezneme zde totiž nesmazatelné stopy každé z těchto kultur. Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Bílé vrcholky Kavkazu kontrastují s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hřebenů. Navštívíme i odlehlou Horní Svanetii, asi nejkrásnější oblast celého Kavkazu, sevřenou pěti a čtyřtisícovými hřebeny ze severu i jihu a obývanou národnostní menšinou Svanů. Jejich vesnicím středověkého původu i vzhledu dominují kamenné obranné věže, do nichž se dříve vstupovalo tajnými podzemními chodbami. Symboly Arménie, která jako první země na světě přijala křesťanství, jsou jezero Sevan a bájná hora Ararat, jejíž vrchol sice dnes leží na turecké straně společné hranice, ale neodmyslitelně vytváří mohutnou horskou kulisu hlavního města Jerevan. Během cesty podnikneme několik nenáročných pěších výletů s krásnými výhledy na Kavkaz a navštívíme celkem devět památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Vše navíc podtrhuje místní vyhlášená kuchyně, mimořádná pohostinnost a nepředstíraná otevřenost místních lidí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha  Tbilisi: přílet pozdě večer, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

3. den

Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařská oblast Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

4.–5. den

Přejezd na sever Gruzie horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu (Křížový průsmyk – 2370 m) do Kazbegi – cestou návštěva Mcchety  (duchovní centrum a bývalé hlavní město Gruzie skatedrálou Sveticchoveli a klášterem Džvari) a starobylé pevnosti Ananuri; pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba s vyhlídkou na dominantní horu Kazbek (5033 m) a k vodopádu.

6. den

Uplisciche – jeskynní město z 1. stol. př.Kr.; Gori – Stalinův rodný dům a rozporuplné muzeum; Kutaisi – prohlídka historického centra, katedrála Bagrati z 11. stol..

7. den

Zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati  a klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni; průjezd údolím divoké řeky Inguri ze Zugdidi do Mestie – centra Horní Svanetie .

8. den

Mestie – pěší výlet v okolí městečka, úchvatné výhledy na pětitisícové vrcholky Tetnuldi a krásnou dvojvrcholovou Ušbu, která je spolu s Elbrusem symbolem Kavkazu.

9. den

Horské osadys typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty; přejezd přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší osady Ušguli; vycházka pod nejvyšší vrchol Gruzie – majestátní Šcharu; fakultativně možnost projížďky na koních.

10. den

Návrat přes Zugdidi do přímořského letoviska Batumi (moderní "Dubaj Kavkazu") – odpočinek na plážích Černého moře v Kobuleti, nebo návštěva centra Batumi.

11. den

Přesun do města Achalciche s dominantním opevněním Rabat.

12. den

Časně ráno odjezd do Tbilisi a odlet do Prahy (zkrácená varianta).

 

PRODLOUŽENÍ DO ARMÉNIE:

12. den

Prohlídka nádherného skalního klášterního komplexu Vardzia a odjezd do Arménie; nocleh v Dilijanu.

13. den

Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; starobylý hřbitov Noratus s více než 800 zachovalými chačkary; antický chrám Garni klášter Geghard; ubytování v Jerevanu.

14. den

Jerevan: prohlídka města – muzeum genocidy Tsitsernakabert, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery.

15.–16. den

Brzy ráno návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat; nejvýznamnější chrám arménské církve – katedrála Ečmiadzinarcheologické naleziště Zvarnots; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2520081228. 9. – 9. 10. 2018 (12 dní) 37 700 Kč Rezervovat

pouze Gruzie

2520081128. 9. – 13. 10. 2018 (16 dní) 41 700 Kč Rezervovat

Gruzie + Arménie

2520091225. 5. – 5. 6. 2019 (12 dní) 35 700 Kč 34 272 Kč   sleva 1 428 Kč
sleva za včasnost do 25. listopadu 2018
Rezervovat

pouze Gruzie

2520091125. 5. – 9. 6. 2019 (16 dní) 39 700 Kč 38 112 Kč   sleva 1 588 Kč
sleva za včasnost do 25. listopadu 2018
Rezervovat

Gruzie + Arménie

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Tbilisi / Jerevan–Praha (vč. všech poplatků), doprava minibusem s místním řidičem, 8x/9x ubytování v guesthousech (v rodinách) s domácí polopenzí, 3x/6x v hotelích se snídaní, informační materiály, průvodce.

Poznámka:

Ubytováni budeme ve 2lůžkových pokojích v hotelích a u místních rodin (zde v sezoně i vícelůžkové pokoje). Zejména při ubytování v rodinách bývají sociální zařízení velmi prostá a společná pro více pokojů.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů