Vyhledat zájezd na mapě

Čína je jednou z nejvíce navštěvovaných zemí světa, konkuruje jiným destinacím nejen svojí rozlohou, ale i odlišnými zvyky a tradicemi. Mezi nejvýraznější zvláštnosti Číny patří písmo, architektura a výborná kuchyně. Aby naše cesta proběhla bez zdravotních problémů, je dobré myslet včas na prevenci. Mezi nejběžnější rizika patří alimentární nákazy přenášené kontaminovanou vodou a potravinami.

>> Podrobnosti o očkování do Číny <<

Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu. Vakcína proti choleře (ve formě nápoje) poskytuje částečně i ochranu proti cestovatelským průjmům, kterými evropští cestovatelé trpí nejvíce.

Čína je zemí s vysokým počtem obyvatel a velkou koncentrací osob. Pokud budete cestovat prostředky hromadné dopravy (nacpané vlaky, autobusy…) a budete spát v hromadných noclehárnách, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově a v odlehlých oblastech, doporučujeme očkování proti vzteklině. Očkování proti japonské encefalitidě je dobré zvážit v případě dlouhodobého pobytu na venkově, především v období dešťů (květen - říjen). Každý cestovatel by si měl před cestou ověřit platnost očkování proti tetanu a dalších pravidelných očkování z dětství. Očkování proti žluté zimnici může být vyžadováno při příjezdu ze zemí, ve kterých se toto onemocnění vyskytuje (Afrika a Jižní Amerika).

Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.

Lékař Vám zároveň poradí s prevencí malárie. Malárie se v Číně vyskytuje endemicky – pouze v jižních oblastech Číny v období dešťů na venkově. V případě potřeby Vám lékař v očkovacím centru předepíše tablety na prevenci malárie.

V rámci přípravy na cestu nezapomeňte na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou, probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin, umývejte si často ruce. Nezapomeňte si s sebou vzít účinný repelent a zajistit si zdravotní pojištění.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů