Vyhledat zájezd na mapě

Indie, Nepál, Bhútán

Program:

1. den

Praha: odlet dle letového řádu.

2. den 

Bombaj – Aurangábád: přílet do Bombaje v ranních hodinách – dle časových možností krátká prohlídka města; odpoledním vlakem do Aurangábádu, ubytování.

3. den 

Adžanta – Bhópál: komplex buddhistických skalních chrámů bohatě zdobených malbami (největší dochovaná sbírka buddhistického umění na světě); přejezd do Jalgáonu a nočním vlakem do Bhópálu.

4. den

Sáňčí: po odpočinku v hotelu odjezd do Sáňčí – archeologické lokality nedaleko Bhópálu proslulé mimo jiné tzv. Velkou stúpou vystavěnou císařem Ašókou.

5. den 

Bhópál – Váránasí – Sarnáth: dopolední přelet přes Dillí do Váránasí a ubytování; výlet do Sarnáthu – místa prvního Buddhova kázání.

6. den

Váránasí – Bódhgaya: odjezd do Bódhgaje – poutního místa buddhistů, kde Buddha dosáhl osvícení.

7. den 

Rádžgír – Nálanda – Patna: pokračování přes Rádžgír, kde Buddha pronesl mnohá kázání, a přes ruiny proslavené buddhistické univerzity v Nálandě do Patny.

8. den

Vaišálí – Kušinagar: návštěva Vaišálí – útočiště prince Siddhárthy před jeho osvícením; přejezd do Kušinagaru.

9. den

Kušinagar – Šrávastí: návštěva místa Buddhovy smrti a vysvobození z koloběhu života – jednoho ze čtyř velkých indických poutních míst; odjezd do Šrávastí – dalšího místa spjatého s životem Buddhy a šířením jeho učení.

10. den 

Šrávastí – Lumbiní: odjezd k hranicím s Nepálem a pokračování do Lumbiní – Buddhova rodiště.

11. den 

Lumbiní – Tilaurakót: prohlídka archeologického komplexu s přehlídkou chrámů, stúp a Buddhových soch z nejrůznějších období; Posvátný háj – místo Buddhova narození; odpoledne návštěva Tilaurakótu (dříve známý jako Kapilavastu) – sídelního města rodu Šákjů, z něhož pocházel Siddhárta Gautama, pozdější Buddha.

12. den 

Lumbiní – Káthmándú: dopoledne odjezd do Nepálu a ubytování ve starém městě; opičí chrám Svajambhunáth a stúpa s buddhistickým komplexem v Bódhnáthu.

13. den

Káthmándú – Dhulikél: odjezd na východ do Dhulikélu, kde se naskýtají nádherné výhledy na masivy Himálaje; výlet na jeden z kopců nedaleko města, kde dle legendy meditoval Namo Buddha, Buddhova inkarnace.

14. den 

Dhulikél: den určený k odpočinku a relaxaci.

15. den 

Dhulikél – Pátan – Káthmándú: návrat zpět do Káthmándú, cestou zastávka v Pátanu, jednom z bývalých královských měst.

16. den 

Káthmándú – Paro – Thimphu: odjezd na letiště a odlet do Para v Bhútánu; následně přejezd údolím Paro do hlavního města Thimphu; cestou návštěva Simtokha dzongu, nejstarší pevnosti bhútánského království; ubytování.

17. den 

Thimphu – Punákha: dopoledne prohlídka hlavního města – památný čorten, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a rukopisů, nejrozlehlejší bhútánská pevnost Tašičho dzong; odpoledne překonání třítisícového sedla Dočula s hezkými výhledy na okolní sedmitisícovky, kterým vládne nejvyšší bhútánská hora Gangkar Punsum (7497 m); navečer dojezd do Punákhy.

18. den 

Punákha – Paro: dopoledne prohlídka mohutné punákhské pevnosti – zimního sídla nejvyššího opata Bhútánu; pozdě odpoledne přejezd do Para.

19. den 

Paro – Taktsang Pelphug: ráno prohlídka města – pevnost Rinpung, tzv. “kupa drahokamů”, a Ta dzong – Národní muzeum, jehož budova dříve sloužila jako strážní věž; před obědem přejezd údolím Paro k nejznámějšímu klášteru Taktsang Pelphug (v místním jazyce „Tygří hnízdo“) – nenáročná túra ke klášteru; pozdě odpoledne sestup do údolí a návrat do Para.

20. den

Paro: ráno odlet přes Káthmándú/Dillí do Prahy.

21. den 

Praha: přílet do ČR.  

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů