Vyhledat zájezd na mapě

Koloniální čtvrť a etnické čtvrti jsou místa, kudy kráčela historie Singapuru – zde město vznikalo a dodnes si zachovává atmosféru multietnického a multikulturního místa, jak jej znali Britové z počátku 20. století. Pestré složení obyvatelstva města odrážejí všechny dochované etnické čtvrti s vkusně rekonstruovanými historickými budovami. Každá z nich stojí za návštěvu, ať už se jedná o čínskou čtvrť s obchůdky a jídelničkami nabízejícími nudle a polévky, indickou čtvrť vonící po karí, či malajsko-arabskou čtvrť s honosnou mešitou a vůní vodních dýmek.

Sultánova  mešitaEtnické čtvrti jsou, vedle fantastického jídla a možnosti nákupů místních produktů, známé také některými velmi zajímavými chrámy. Za všechny zmiňme čínský chrám Thian Hock Keng, indický chrám Sri Mariamman, chrám krvelačné bohyně Kálí Sri Veeramakaliamman či sultánskou mešitu ve čtvrti Kampong Glam. Ať už se návštěvník rozhodne pro kterýkoliv z chrámů, každý ze svatostánků mu přiblíží dodnes živé náboženské tradice rozličných singapurských etnik.

Historickými čtvrtěmi se také proplétá historická stezka (Heritage Trail), která velmi zajímavě popisuje historii běžného života v Singapuru na počátku 20. století. Běžný život jednotlivých etnik přibližují také krásně zrekonstruované koloniální domy v malajské a čínské čtvrti, dnes kulturní centra.

Místa můžete navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Singapuru

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Stát je známý druhým největším přístavem, bohatou kulturou a je vyspělým finančním, dopravním i obchodním centrem. Země leží prakticky přímo na rovníku a podnebí je celoročně tropické a vlhké se spoustou srážek. Navzdory tomu nemá země prakticky žádné podzemní zdroje vody, pitná voda pochází ze srážek a je jímána do jezer a přehrad, z velké části je také importována z Malajsie. >> Podrobnosti o očkování do Singapuru << Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Před každou cestou do zahraničí je vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Singapur je místo, kde se mísí mnoho různých kuchyní z celého světa. Je dobré konzumovat vše tepelně opracované a stravovat se v restauracích. Současně se vyvarujte pití nebalené vody. Cestovatelům, zvláště batůžkářům, doporučujeme i očkování proti břišnímu tyfu. Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, doporučujeme zvážit očkování proti vzteklině. Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci cest do zahraničí je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika a další. Vzhledem k tomu, že se zde vyskytuje i dengue horečka (nemoc, kterou přenáší komár), doporučujeme vzít s sebou účinný repelent a chránit se oblečením před poštípáním. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů