Vyhledat zájezd na mapě

V samotném centru města, dnes již obklopeny supermoderními budovami finanční čtvrti, zůstávají ve stínu mrakodrapů historické budovy, spjaté s minulostí bývalé britské kolonie. Za zmínku stojí zejména proslulý hotel Raffles, dodnes si zachovávající punc orientální nádhery. V tomto hotelu vznikl proslulý koktejl Singapore Sling a v těchto místech byl také r. 1902 zastřelen poslední singapurský tygr.

Za zmínku stojí i nedaleko se nacházející honosná koloniální budova, dnes hostící skvělé Muzeum asijských civilizací, křesťanské kostely či smutnější připomínky britské přítomnosti – hroby koloniálních úředníků poblíž Canning Hillu.

Symbol Singapuru – MerlionHistorii Singapuru coby přístavu zásadní důležitosti dodnes připomínají krásně zrekonstruované budovy dřívějších skladišť v blízkosti Boat Quay, Clark Quay a Robertson Quay, sloužící nyní jako hospůdky či obchody. Dnes již lodi samozřejmě do centra města po singapurské řece nevplouvají, singapurský přístav, přesunutý o několik kilometrů, ale i nadále zůstává jedním z nejdůležitějších přístavů světa. Ústí singapurské řeky střeží jeden ze symbolů města, merlion – napůl lev a napůl ryba. Zastávka a fotografie u merliona patří k povinné součásti většiny návštěv Singapuru.

Místo můžete navštívit na zájezdu

Související články

Očkování do Singapuru

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Stát je známý druhým největším přístavem, bohatou kulturou a je vyspělým finančním, dopravním i obchodním centrem. Země leží prakticky přímo na rovníku a podnebí je celoročně tropické a vlhké se spoustou srážek. Navzdory tomu nemá země prakticky žádné podzemní zdroje vody, pitná voda pochází ze srážek a je jímána do jezer a přehrad, z velké části je také importována z Malajsie. >> Podrobnosti o očkování do Singapuru << Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Před každou cestou do zahraničí je vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Singapur je místo, kde se mísí mnoho různých kuchyní z celého světa. Je dobré konzumovat vše tepelně opracované a stravovat se v restauracích. Současně se vyvarujte pití nebalené vody. Cestovatelům, zvláště batůžkářům, doporučujeme i očkování proti břišnímu tyfu. Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, doporučujeme zvážit očkování proti vzteklině. Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci cest do zahraničí je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika a další. Vzhledem k tomu, že se zde vyskytuje i dengue horečka (nemoc, kterou přenáší komár), doporučujeme vzít s sebou účinný repelent a chránit se oblečením před poštípáním. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů