Vyhledat zájezd na mapě

Centrum moderního Singapuru tvoří především zátoka Marina Bay, obklopená ikonami moderní architektury. Mnohé budovy jako by byly vytaženy z vědeckofantastických románů, ať už se jedná o výstavní síň Esplanade by the Bayse střechou připomínající oko hmyzu, hotel Marina Sands Bay podobný obrovské lodi posazené na třech pilířích, či hypermoderní instalace kovových stromů v Gardens by the Bay. Nedaleko centra se nachází i známé obří ruské kolo Singapore Flyer. Nejen tyto budovy tvoří fantastickou paletu moderního centra Singapuru.

Socha zakladatele Singapuru - sir Thomas Stamford RafflesZajímavé jsou ale především přechody a prolínání architektury různých stylů a pocházející z různých období – hned vedle historických budov koloniální čtvrti se vypínají mrakodrapy singapurského finančního centra, ve vodách zátoky Marina Bay se z jedné strany zrcadlí hypermoderní hotel Marina Sands a z druhé jeden z nejluxusnějších singapurských hotelů, tradiční Fullerton. Historické budovy čínské čtvrti se prolínají s bývalými skladišti v okolí Clark Quay and Boat Quay. Na tuto pestrou směs pohlíží bílá socha zakladatele Singapuru sira Thomase Stamforda Rafflese, který by mohl být na svůj úspěch právem hrdý.

Místo můžete navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Singapuru

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Stát je známý druhým největším přístavem, bohatou kulturou a je vyspělým finančním, dopravním i obchodním centrem. Země leží prakticky přímo na rovníku a podnebí je celoročně tropické a vlhké se spoustou srážek. Navzdory tomu nemá země prakticky žádné podzemní zdroje vody, pitná voda pochází ze srážek a je jímána do jezer a přehrad, z velké části je také importována z Malajsie. >> Podrobnosti o očkování do Singapuru << Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Před každou cestou do zahraničí je vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Singapur je místo, kde se mísí mnoho různých kuchyní z celého světa. Je dobré konzumovat vše tepelně opracované a stravovat se v restauracích. Současně se vyvarujte pití nebalené vody. Cestovatelům, zvláště batůžkářům, doporučujeme i očkování proti břišnímu tyfu. Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, doporučujeme zvážit očkování proti vzteklině. Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci cest do zahraničí je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika a další. Vzhledem k tomu, že se zde vyskytuje i dengue horečka (nemoc, kterou přenáší komár), doporučujeme vzít s sebou účinný repelent a chránit se oblečením před poštípáním. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů