Vyhledat zájezd na mapě

 Maroko leží v severozápadním cípu Afriky. Maroko je arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami. Země plná kontrastů, královská města se střídají s moderními letovisky u moře. Marocká kuchyně je velmi chutná a pestrá. Způsob života v této zemi se podstatně liší od toho, na jaký jsme zvyklý. Maroko je místem, kde si každý nalezne to své. Dopravu můžete zvolit dle svých představ, ať už se svézt v moderním autobuse nebo na velbloudovi.

>> Podrobnosti o očkování do Maroka <<

Zdravotní péče v Maroku ale nemusí být všude na kvalitní úrovni. Aby se předešlo zdravotním komplikacím, je vhodné poradit se před cestou s odborníky na cestovní medicínu.

Každý návštěvník Maroka by měl zvážit očkování proti žloutence typu A + B a břišnímu tyfu.

V rámci ochrany zdraví si nezapomeňte ověřit aktuální platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. záškrt, spalničky, příušnice).

Maroko je země s nižším hygienickým standardem. Cestovatelům – batůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Vakcína poskytuje zároveň i zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům.

Vzhledem k vyšší koncentraci osob v této zemi, je vhodné zvážit očkování proti meningokokovým nákazám, ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Očkování proti vzteklině je doporučeno především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově, při plánovaných výletech na kole nebo do jeskyní a při dlouhodobějších pobytech.

Aby se snížilo riziko průjmových onemocnění, je dobré konzumovat tepelně opracované potraviny, stravovat se v restauracích, kde je více lidí, nejíst na ulici. Ovoce si vybírat jen takové, které lze oloupat, a zeleninu omývat v balené vodě. Bezpečnější je jíst zeleninu dušenou a vařenou. Na pití používejte balenou vodu, kterou kupujte v kamenných obchodech.

Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.

Nedílnou součástí přípravy na cesty je vybavení cestovní lékárničky.  Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika a další cestovní doplňky. Před odjezdem si také sjednejte vhodné cestovní pojištění.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů