Vyhledat zájezd na mapě

Mexiko je třetím největším státem Latinské Ameriky s historií delší než 6 tisíc let. Žijí tam usměvaví a přátelští lidé s kořeny v Americe i v Evropě.  Teplé klima, výborné koktejly, kulinářské speciality určitě stojí za návštěvu.

>> Podrobnosti o očkování do Mexika <<

Mezi nejnavštěvovanější místa patří zřícenina mayského města Chichen Itza, která se nachází na poloostrově Yucatan a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Mexiko  nabízí mimo národní parky a lesy i krásné pláže s bílým pískem. Například pobřežní město Cabo San Luca je také rájem pro milovníky surfování a potápění.

Před cestou do Mexika je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. spalničky, příušnice, záškrt). Preventivně doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou. Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat.

Vzhledem k velké kumulaci osob (místních i cestovatelů z různých oblastí) je vhodné zajistit si očkování proti meningokokovým a pneumokokovým infekcím. Tyto infekce se přenášejí vzdušnou cestou při bližším kontaktu s nemocným nebo nosičem (mluvení, kašlání, kýchání).  Vyšší riziko těchto nemocí je, i pokud budete cestovat prostředky hromadné dopravy (letadlo, přeplněné vlaky, autobusy).

Očkování proti vzteklině je doporučeno především při pobytu v odlehlejších oblastech nebo na venkově. Preventivně se aplikují 3 dávky očkovací látky.

Riziko malárie je v této zemi nízké. Je dobré chránit se repelenty, oblečením a ev. spát pod moskytiérou.

Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Avenier Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách, včetně vybavení cestovní lékárničky a použití doplňkového sortimentu.

Doporučeným obsahem lékárničky mimo léků, které pravidelně užíváte, jsou např. náplasti, probiotické přípravky, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži apod.  Před Vaším odjezdem si také zajistěte cestovní zdravotní pojištění.

Každý cestovatel by navíc měl dodržovat základní hygienická pravidla: nestravovat se na ulicích, pít balenou vodu, používat ji i na čištění zubů, nenechat si přidávat led do nápojů, nedoporučuje se konzumace potravin od drobných prodejců na ulici. Ovoce si vybírat jen takové, které lze oloupat, a zeleninu omývat v balené vodě. Bezpečnější je jíst zeleninu dušenou a vařenou.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů