Vyhledat zájezd na mapě

Argentina je stát ležící na jihu Jižní Ameriky s počtem obyvatel přes 40 miliónů. Argentina udivuje nejen bohatstvím přírodních krás, ale i svými kosmopolitními městy, která pulzují neutuchající energií 24 hodin denně. Místní lidé si nedovedou představit svůj každodenní život bez posezení u jihoamerického čaje „maté“ a bez fotbalového utkání. Země je známá především bohatou kulturou, kvalitním vínem, argentinskými hovězími steaky a původ zde má i světově známý tanec tango.

>> Podrobnosti o očkování do Argentiny <<

Aby se předešlo zdravotním komplikacím při toulkách po Argentině, je vhodné poradit se před cestou s odborníky na cestovní medicínu.

Turistům, kteří cestují do severních oblastí, doporučujeme očkování proti žluté zimnici. V ostatních oblastech země se tato nemoc nevyskytuje.

K základním doporučeným očkováním patří očkování proti žloutence typu A + B a břišnímu tyfu.  

Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Břišní tyfus se přenáší podobně jako žloutenka typu A kontaminovanými potravinami.

V rámci ochrany zdraví si nezapomeňte ověřit aktuální platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství (např. záškrt, spalničky, příušnice).

Vzhledem k vyšší koncentraci osob v této zemi je vhodné zvážit očkování proti meningokokovým nákazám, ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Očkování proti vzteklině je doporučeno především při pobytu v odlehlejších oblastech a při cestách na venkov, při plánovaných výletech na kole nebo do jeskyní.

Cholera se v Argentině nevyskytuje, avšak jedná se o zemi s nižším hygienickým standardem. Cestovatelům – batůžkářům, kteří budou cestovat po vlastní ose, doporučujeme očkování proti choleře v nápoji. Výhodou vakcíny je, že poskytuje zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům způsobených bakterií E. coli.

Aby se snížilo riziko průjmových onemocnění, je dobré konzumovat tepelně opracované potraviny, stravovat se v restauracích, kde je více lidí, nejíst na ulici. Ovoce si vybírat jen takové, které lze oloupat, a zeleninu omývat v balené vodě. Bezpečnější je jíst zeleninu dušenou a vařenou. Na pití si kupovat balené vody a používat je i na čištění zubů.

Je dobré se chránit proti poštípání komáry účinnými repelenty, protože v době dešťů se tu vyskytuje horečka dengue.

Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.

Nedílnou součástí přípravy na cesty je vybavení cestovní lékárničky.  Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika a další cestovní doplňky.

Před odjezdem si také sjednejte vhodné cestovní pojištění.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů