Vyhledat zájezd na mapě

Kuba je největším ostrovním státem v Karibiku. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst je hlavní město Havana, které je nazýváno „Paříží Karibiku“ a je na seznamu památek UNESCO.

Pro své přírodní krásy je, stejně jako další ostrovy v oblasti, nazývána perlou Karibiku. Je to tropický ráj, který každoročně láká milióny turistů z celého světa.

>> Podrobnosti o očkování na Kubu<<

Místní zdravotnictví nedosahuje takové úrovně, jako například u nás, a proto je důležité myslet na prevenci zdraví. Před Vaším odjezdem si zajistěte cestovní zdravotní pojištění, které může být požadováno při příjezdu do země.

Před cestou do zahraničí je vhodné si ověřit platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství.

Při návštěvě Kuby doporučujme očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

V různých oblastech Kuby se občas vyskytuje cholera. Nemoc se přenáší zejména kontaminovanou vodou a ledem. V prevenci je důležité dodržování zásad bezpečného stravování a existuje taky možnost preventivní vakcinace vakcínou ve formě nápoje. Vakcína chrání částečně i proti cestovatelským průjmům.

Pokud budete cestovat prostředky hromadné dopravy (letadlo, přeplněné vlaky, autobusy…), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Očkování proti vzteklině se doporučuje v případě, že budete pobývat v přírodě, na venkově nebo jiných odlehlých oblastech a budete v kontaktu se zvířaty. V rámci preventivního očkování proti vzteklině se aplikují 3 dávky očkovací látky.

Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách, včetně vybavení cestovní lékárničky a použití doplňkového sortimentu.

Na pití nelze používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem, nebo použít filtrační lahev na vodu. Nedoporučuje se konzumace potravin od drobných prodejců na ulici.

Situaci s výskytem horečky dengue lze na Kubě považovat za stabilizovanou. Nadále se však doporučuje toto onemocnění nepodceňovat a v případě výskytu zvýšených teplot a zhoršení zdravotního stavu neprodleně vyhledat lékaře. Horečka dengue je akutní horečnaté onemocnění virového původu s příznaky podobnými chřipce. Nákaza se přenáší komářím bodnutím. Preventivním opatřením je používání účinných repelentů a moskytiér.

Dále doporučujeme při cestách na Kubu v případě ubytování u soukromých osob v tzv. casas particulares a cestách do provincií mimo turistická střediska vybavit se antibakteriálními přípravky na dezinfekci rukou.

Léky jsou na Kubě stále nedostatkovým zbožím, proto je před odjezdem nutností správně si vybavit lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky mimo léků k pravidelnému užívání jsou náplasti, probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži apod.

Před cestou kontaktujte lékaře centra Očkování a cestovní medicíny, který Vás bude informovat o aktuální situaci ve výskytu infekcí.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů