Vyhledat zájezd na mapě

Dominikánská republika je ostrovním státem ležícím v Karibiku. V Dominikánské republice si splníte své představy o tropickém ráji. Najdete zde křišťálově čisté moře, nejúrodnější údolí, největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejvyšší horu, nejvíce národních parků, nejdelší palmové pláže celého Karibiku.

>> Podrobnosti o očkování do Dominikánské republiky<<


Toulky takto krásnou zemí ale mohou narušit nečekané zdravotní potíže. Předejít zdravotním komplikacím lze očkováním a dodržováním základních preventivních opatření při stravování, ochraně proti hmyzu, proti slunci…..

Před cestou do zahraničí je vhodné ověřit si platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství. Při návštěvě Dominikánské republiky doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

Nejčastějším zdravotním problémem v této zemi je cestovatelský průjem. Riziko průjmových onemocnění lze snížit dodržováním základních hygienických pravidel – nestravovat se na ulicích, pít balenou vodu, používat ji i na čištění zubů, dát pozor na led, nedoporučuje se konzumace potravin od drobných prodejců na ulici. Ovoce si vybírat jen takové, které lze oloupat, a zeleninu omývat v balené vodě. Bezpečnější je jíst zeleninu dušenou a vařenou.
Doporučujeme i očkování proti choleře v nápoji. Vakcína poskytuje ochranu proti choleře a zároveň i zhruba šestiměsíční ochranu proti cestovatelským průjmům.

Riziko malárie je v této zemi nízké, je ale přesto dobré chránit se repelenty, oblečením a ev. spát pod moskytiérou. Problémem je výskyt dengue horečky, kterou přenáší komár. Proto i u této nemoci platí používání vhodných repelentů.

Pokud budete cestovat prostředky hromadné dopravy (letadlo, přeplněné vlaky, autobusy…), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Očkování proti vzteklině se doporučuje v případě, že budete pobývat v přírodě, na venkově nebo v odlehlých oblastech a budete v kontaktu se zvířaty. Preventivně se aplikují 3 dávky očkovací látky.

Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách, včetně vybavení cestovní lékárničky a použití doplňkového sortimentu.

Doporučeným obsahem lékárničky mimo léků k pravidelnému užívání jsou náplasti, probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži apod.
Před cestou kontaktujte lékaře centra Očkování a cestovní medicíny, který Vás bude informovat o aktuální situaci ve výskytu nemocí. Před Vaším odjezdem si také zajistěte cestovní zdravotní pojištění.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů