Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Čaj je nejběžnějším japonským nápojem. Do Japonska byl importován z Číny zhruba v 9. století. Nejkvalitnější japonský čaj dnes pochází z oblastí Udži nedaleko Kjóta a Jame na Kjúšú. Setkáme se s ním všude, jak v restauracích ke každému jídlu zdarma, tak i v lahvích v automatu na každém rohu.

Čajový obřadNejčastějším druhem japonského čaje je velice chutná senča (煎茶) z drobných lístků čajovníku. Podobným čajem, avšak pěstovaným ve stínu místo na slunci, je nasládlé gjokuro (玉露), jež se považuje za nejkvalitnější a nejdražší japonský čaj. Z větších lístků než senča se vyrábí banča (番茶), která je však méně kvalitní a chutná, proto se lístky často praží, čímž vzniká hódžiča (ほうじ茶), čaj velice nezvyklé kouřové příchuti.

V japonských zahradách se můžeme setkat s obřadním čajem mačča (抹茶), který je velice silný, vyrábí se z čajového prášku z lístků podobných čaji gjokuro a šlehá se bambusovou metličkou. Černý čaj (紅茶) v Japonsku příliš populární není, mnohem častěji se lze setkat s „čajem“ mugiča (麦茶), což je ve skutečnosti pražený ječmen. Pije se studený a v parném létě je velice osvěžující.

Související články

Očkování do Japonska

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst. >> Podrobnosti o očkování do Japonska << Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky. Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě. V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů. Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem. Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů