Vyhledat zájezd na mapě

Výstava věnovaná Tibetu a tibetské kultuře je v Náprstkově muzeu k vidění po více jak padesáti letech. Představuje na tři sta předmětů ze sbírek muzea nejen z oblasti Centrálního Tibetu, ale z celé oblasti vlivu tibetské kultury, která zasahovala od himálajského regionu po dnešní Čínu a Mongolsko.


Naše cestovní kancelář s radostí podporuje mnoho smysluplných aktivit a činností. Velmi si vážíme toho, že již několikátým rokem můžeme být partnerem Náprstkova muzea, tedy jsme i jedním z partnerů této unikátní výstavy. O všech zajímavých akcích spjatých s výstavou Příběh Tibetu vždy včas informujeme v našem newsletteru a na facebooku.

Příběh Tibetu – Náprstkovo muzeum, výstavaVydejte se na "střechu světa" a prohlédněte si dosud nevystavené skvosty! Výstavu můžete navštívit od 14. března do 8. října 2017 v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur v Praze

Více o výstavě... 

Příběh Tibetu – Náprstkovo muzeum, výstavaVětšina předmětů nebyla nikdy vystavena. Návštěvníci si tak poprvé prohlédnou zlacenou plastiku bohyně Táry, nádherné chrámové malby, bronzové plastiky či rituální  hudební nástroje. Představena je také historie Tibetu a tibetské kultury od poloviny prvního tisíciletí n. l. po současnost.

Mezi TOP předměty výstavy Příběh Tibetu patří malba Buddhy z 18. století z Tibetu, portrét vysoce postaveného mnicha pocházejícího z letního sídla mandžuských císařů dynastie Čching či nádherně zdobená zlacená plastika bohyně Táry.

Téma výstavy je pro českého návštěvník zajímavé i tím, že zřejmě prvním Evropanem, který zavítal do Tibetu, byl mnich českého původu jménem Odorik. Ten navštívil roku 1328 Lhasu.

DOPROVODNÉ PROGRAMY

K výstavě je připraven bohatý doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek, přednášek, víkendových dílen a workshopů, které představí návštěvníkům krásy, historii, kulturu a umění Tibetu ještě blížeji... 

Komentovaná prohlídka – 7. 9. v 17 h

Autorka výstavy Helena Heroldová vás osobně provede výstavou.

Vstupné je 30 Kč/os. + běžné vstupné na výstavu. Pro skupinu lze objednat i individuální termín.


Výstavu doprovodilo několik zajímavých přednášek o tibetských tématech:

Nenechte si ujít přednášku sinologa a milovníka Tibetu, průvodce CK China Tours, Ondřeje Vařila. (Další přednášky průvodců a spolupracovníků China Tours/Adventura z Asie i světa najdete zde.)

Objevte poklady z našich sbírek a jejich poutavé osudy.

Přijďte objevit taje tradičního tibetského lékařství.

Poslechněte si mizející příběhy o tajemných bytostech.

Kdo může najít poklady skryté dávným tantrickým mistrem? Co a kde schoval?

Zajímá vás historický vývoj odívání i současné moderní trendy v Tibetu?

Přednáška nejen pro zájemce o architekturu.

Více informací o programech přednášek najdete na našich www a na stránkách Náprstkova muzea. Vstupné na všechny přednášky je 30 Kč/os.

Fotogalerie k článku
Související články

Zajímavé zájezdy

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů