Najít na mapě

Nadace Kintari

Kintari je složenina dvou slov: Kintamani a tari. Kintamani je posvátný kráter na Bali. Balijci věří, že kdo v něm stráví noc a něco si přeje, tak se mu to splní. Tari je indonésky tanec nebo umění. Význam této složeniny dvou slov je tedy takový, že skrz umění-tanec se snaží Kintari plnit přání chudým dětem v Indonésii.  

LOGO Kintari

Kintari Foundation bylo založeno v roce 2006 jako nezisková organizace, která aktivně prezentuje v Čechách indonéskou kulturu různými formami. Pořádá nadační večery, taneční show, workshopy, taneční kurzy, prodejní výstavy, indonéské dny a mnohé jiné akce. Těmito aktivitami získává Kintari potřebné finanční prostředky na realizaci rozvojových projektů v Indonésii, konkrétně na ostrově Lombok. Zde v minulých letech Kintari zrekonstruovalo základní školu v Ngolangu, vybavilo ji školním nábytkem a školními pomůckami, vyhloubilo u školy studnu a vystavělo umývárny. Celoročně sem pak nadace vysílá dobrovolníky-učitele z ČR. V roce 2011 Kintari postavilo v Ngolangu také školku.

Od roku 2013 provoz Kintari školy finančně podporuje i naše cestovní kancelář. Část výnosu zájezdů do Indonésie tak bude použita k lepšímu vzdělání dětí na Lomboku. Na přelomu roku 2014/15 navštívil školu i školku ředitel China Tours, Miloš Podpěra, je tedy garantem projektu, který zde představujeme. Osobně se s činností nadace můžete seznámit na našich zájezdech do Indonésie, kde v rámci pobytu na ostrově Lombok je pro zájemce možnost navštívit školu podporovanou Kintari.

Pro informaci uvádíme některé položky a náklady spojené s provozem školy:

3 000 Kč … měsíční provoz školky včetně platů
13 000 Kč … zastřešená terasa
50 000 Kč … výstavba školky
80 000 Kč … stavba studny a umýváren
160 000 Kč … rekonstrukce školy

Co se zdá u nás jako nepříliš velká částka, může v Indonésii znamenat opravdu hodně. 

Více se o projektech Kintari a jejich kulturní činnosti dočtete na stránkách kintari.org, kde si také na „dobročinném eshopu“ můžete zakoupit některý tradiční indonéský výrobek, a podpořit tak celou částkou z tohoto nákupu rozvojové projekty Kintari na Lomboku. I malá částka pomáhá!

 

Mořské želvy

MorskeZelvy.cz

Známý turistický slogan říká „take just photographs, leave just footprints“, tedy víceméně, že ideální dopad naší návštěvy v navštívené destinaci je… žádný. Nejlépe je, pokud si ze země odvezeme pouze krásné fotografie a zanecháme jen mizivou stopu, že jsme zde kdy byli. V praxi je to samozřejmě obtížné a co si budeme povídat, každý si rád ze své cesty přiveze i nějakou hmotnější připomínku. Na rozdíl od běžných turistických tretek typu triček a nevkusných rádoby originálních výrobků, jež pouze zatíží náš rodinný rozpočet, je možné v Asii koupit i dárky netradičnější. Želvička na dlani - centrum na záchranu želv

Na zdejších tržištích lze za mnohdy směšnou cenu koupit produkty z místní mnohdy nesmírně vzácné fauny a flóry, jež je za účelem výroby cetek nemilosrdně a zcela zbytečně ničena. Na tržištích Asie je možno koupit také výrobky ze želvoviny, kvůli nimž jsou zabíjeny velmi vzácné mořské želvy. Rozhodnutí o koupi samozřejmě spočívá na každém návštěvníkovi, je ale dobré se ptát, zda opravdu potřebujeme suvenýry za takovouto cenu.

Bližší informace o problému jsou k nalezení na stránkách nadace, zabývající se ochranou těchto krásných tvorů. Naše CK se připojuje k ochraně mořských želv propagací tohoto spřáteleného webu.

Více o ochraně mořských želv 

 

Panda červená

Panda červená(Ailurus fulgens) je šelma, jejímž domovem jsou horské lesy v podhůří Himaláje v jižní Číně, Barmě a Nepálu. Stejně jako její známější příbuzná panda velká patří mezi ohrožené druhy. Naštěstí je ale méně náročná na jídelníček a její chov v zajetí je tak možný i v českých zoologických zahradách. China Tours podporuje chov pandy červené v ZOO Praha, ZOO Liberec a v ZOO Zlín.

Více o pandě červené

 

Česko-čínská společnost

Logo Česko-čínské společnostiTato společnost si klade za cíl podporovat všestranný rozvoj styků a výměnu informací mezi Českou republikou, Čínou a Číňany celého světa a také podporovat vzájemné poznávání a spolupráci v oblasti kultury, vědy, hospodářství, turistiky i osobních kontaktů.
ČČS pořádá řadu osvětových přednášek, které též najdete v internetovém seznamu našich přednášek. Příjemnou akcí jarní plesové sezony je Orientální bál, kde se lze setkat s řadou ukázek tanců i bojových umění z celé Asie. Naše CK je jedním ze sponzorů ČČS.

 

Česká asociace deskové hry go

Logo ČaGo Nejstarší strategickou deskovou hru na světě – go – dnes hraje po celé planetě více než 60 milionů lidí. Čeští reprezentanti patří k evropské špičce a dosáhli řady úspěchů i ve světě, kde jsou jinak přední místa „vyhrazena“ hráčům asijského původu.
Sponzorujeme řadu aktivit České asociace go – celoroční týmovou soutěž Gobanligu, pražský turnaj Korean Ambassador Cup, zorganizovali jsme dvouměsíční pobyt 3 nadějných českých juniorů v Letní škole go v Pekingu a logisticky zajišťujeme cesty našich reprezentantů.
Podporujeme také činnost vlastního klubuChina Tours Weiqi Club, který se schází v prostorách naší CK a v týmové soutěži patří mezi nejlepší v ČR.

 

Děti patří do školy

ŠkolaPomocí této akce se pořadatelé snaží získat prostředky na konkrétní vzdělávací projekty v Kambodži. Prodejní výstava proběhla nejdříve na podzim 2012 v ulici Na příkopech v Praze 1 a poté se přesunula na stránky www.detipatridoskoly.cz, kde si můžete za vskutku nevelkou částku – za 190 Kč (malý rozměr) nebo za 280 Kč (větší rozměr) zakoupit opravdu krásné fotografie a přispět tak na dobrou věc. Vzdělávací projekty organizuje Charita Česká republika a JHP škola

 

Katalog 2015/16 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů