Vyhledat zájezd na mapě

Japonsko pro architekty

Program:

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Ósaky v odpoledních hodinách; transfer do hotelu, ubytování a večeře.

3. den 

Ósaka – Hirošima: cesta vlakem do tradičního centra japonského buddhismu Nara – zlatý Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Daitokudži; překrásná zenová zahrada Isuien, zastávka v Udži v chrámu Fénixe (známý z 10jenové mince, místo proslavené též pěstováním speciálního čaje); přejezd vlakem do Hirošimy a ubytování.

4. den 

Hirošima: výlet na ostrov Mijadžima s proslulou "plovoucí"bránou Torii, skvělými ústřicemi a atmosférickými budhistickými chrámy; výstup (či lanovkou) na horu Misen s volně žijícími opicemi.

5. den 

Hirošima – Takamatsu: cesta pronajatým mikrobusem s prohlídkou dálnic a mostů spojujících ostrovy Honšú a Šikoku; přejezd na ostrov Šikoku po trase Onomiči – Imabari route (Nishi-Seto Expressway) s prohlídkou největšího zavěšeného mostu na světě Tatara Bridge; prohlídka historického města Macujama s původně dochovaným hradem; podle času možnost zastávky ve městě Kanondži a prohlídka slavné svatyně Kotohira zasvěcené bohu mořeplavců; přejezd a ubytování v městečku Takamatsu v tradičním rjókanu.  

6. den 

Takamatsu – Kóbe: výjezd na dvojici visutých mostů Minami Bisan-Seto Bridge a Kita Bisan-Seto Bridge na trase Kodžima – Sakajde route (Seto-Chuo Expressway) a zpět na ostrov Šikoku; přejezd na ostrov Honšú po trase Kóbe – Naruto route (Kóbe – Awadži – Naruto Expressway) s prohlídkou největšího visutého mostu na světě Akaši-Kaikijo Bridge; příjezd pronajatým mikrobusem do Kóbe, dle času procházka městem.

7. den 

Kóbe – Tokio: dopolední přejezd vlakem do Tokia a ubytování v hotelu s dobrou dostupností do Tokio Big Sight (oblast Šinbashi/Šiodome); návštěva věže Sky Tree, jedná se o jedinečný architektonický a konstrukční projekt, který určitě nikoho nezklame.

Kongres: 1. den – zahájení v 16.00 h v Tokio International Forum, případně registrace.

8. den 

Tokio – kongres: 2. den – společný odjezd na kongres do Tokio Big Sight, případně registrace, účast na kongresu nebo na výstavě / doprovod průvodce skupiny, která se kongresu nezúčastní.

9. den 

Tokio – kongres: 3. den / možný program v Tokiu v době kongresu: Asakusa – atmosférický chrám Sensódži, brána Kaminarimon; výlet lodí po řece Sumida, císařská  Hamarikjú; lodí do Tokijské zátoky pod mostem Rainbow Bridge, Odaiba; slavná čtvrť obchodů a bank Ginza, zázrak moderní architektury Tokijské kongresové centrum.

10. den 

Tokio – kongres: 4. den / možný program: výlet vlakem do starého hlavního města Kamakura – velký Buddha pod otevřeným nebem Daibutsu, nádherný chrám Hasedera a šintoistická svatyně Hačimandžingú; večer západní a východní Šindžuku – kontrast dechberoucích mrakodrapů na západě (Tokijská radnice, Sumitomo building, NS Bulding) a chaosu největší zábavní čtvrti na světě Kabukičó na východě.

11. den 

Tokio: celodenní výlet do národního parku Fudži-Hakone (přímo z Tokia superexpres do Hakone-Jumoto, přestup na roztomilý a technicky zajímavý horský vláček, dále na zubačku, pak na lanovku nahoru a znovu na lanovku dolů k jezeru, projížďka lodí přes jezero a krátce autobusem zpět do Hakone-Jumoto, superexpres do Tokia); při dobrém počasí nádherné pohledy na posvátnou horu Fudži z protilehlé hory a z jezera, návštěva tradičních horkých lázní ve stylovém onsenu Himešara no Ju (odděleně muži a ženy) a návrat vlakem do Tokia.

12. den 

Tokio: celodenní výlet do Jokohamy: tradiční čínská čtvrť se slavným chrámem Kanteibyo a vynikajícími čínskými specialitami na každém kroku v úzkých pestrých uličkách; vzdušná supermoderní čtvrť postavená na pobřeží v Tokijské zátoce a nazvaná příznačně Minatomirai 21 (Přístav Budoucnost 21); ohromující panorama s nejvyšší budovou v Japonsku Landmark Tower (296 m), na kterou nás vyveze nejrychlejší výtah na světě, výstaviště Pacifico Yokohama; příjemná procházka u moře parkem Harbour View, obrovské ruské kolo Cosmo Clock 21 ad.

13. den 

Tokio: ráno delší volno na balení a případné nákupy; dokončení prohlídky města – císařský palác a zahrady, elektronické městečko Akihabara, svatyně Mejdži, typické tržiště Amejoko; tradiční zahrada Rigukjen, čtvrti mladých Haradžuku a Šibuja; pozdě večer transfer na letiště a v 1:30 h po půlnoci odlet domů.

14. den

Přílet do Prahy.

Fotogalerie k článku Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů