Vyhledat zájezd na mapě

Je to průmyslové srdce středozápadního Japonska, známé přímostí a laskavostí svých obyvatel a skvělou kuchyní. Ósaka byla na konci 2. světové války prakticky srovnána se zemí americkými bombardéry a historických památek se dochovala pouze hrstka. Moderní město, plné betonových mrakodrapů a nadzemních dálnic přesto má svou atmosféru a s příchodem noci se mění v pulzující velkoměsto, které okouzlí snad každého návštěvníka.

Umeda Sky Building 梅田スカイビル

Snad nejpůsobivější kousek ósacké moderní architektury. Komplex dvou věží působí trochu jako futuristická verze pařížského Vítězného oblouku. Ohromující výhled na Ósaku se nabízí nejen z kryté observatoře v posledním patře, ale i ze střechy budovy. Posledních pět pater k observatoři vyjede návštěvník prosklenýmeskalátorem mezi oběma věžemi.

Ósacký hrad 大阪城 Hrad v Ósace

Ósacký hrad postavil Tojotomi Hidejoši poté, co dosáhl svého cíle sjednotit Japonsko. Sto tisíc dělníků pracovalo tři roky, aby v roce 1583 dostavěli tento žulový a údajně nedobytný hrad. Nedobytnost však trvala pouhých 32 let – v roce 1615 dobyl hrad slavný šógun Iejasu Tokugawa. Hrad byl srovnán se zemí samotným rodem Tokugawa v roce 1868, aby nepadl do rukou vojákům v době revoluce Meidži. Rekonstrukce proběhla poprvé v roce 1931, současná podoba je z roku 1997.

Šitennódži 四天王寺

Jeden z nejstarších buddhistických klášterů v Japonsku byl založen v roce 593. Žádná ze současných budov komplexu se však nedochovala v původní podobě, jde o železobetonové poválečné rekonstrukce. Složitou historii přečkala pouze nejstarší kamenná vstupní brána v Japonsku (torii) z roku 1294.

Šinsekai 新世界

Tato čtvrť, založená v roce 1912, měla být centrem moderní zábavy v Japonsku, které se tehdy plně otevřelo západním kulturním vlivům. Dominuje jí 103 metrů vysoká věž a její název v japonštině znamená Nový svět. Nový svět však dnes spíš reprezentuje svět starý, čtvrť se stala centrem pochybné zábavy nejchudších, je plná neuvěřitelně levných hotýlků, restaurací a heren, v odlehlých temných uličkách se scházejí podezřelí lidé. Čtvrť dýchá zvláštním kouzlem minulosti a po setmění je jedním z mála míst v Japonsku, která by se dala při troše nadsázky označit za nebezpečná. Na jih od Šinsekai se nachází moderní zábavní komplex Festival Gate.

Dótombori 道頓堀

Večerní ÓsakaCentrum nočního života Ósaky. Neuvěřitelné množství barů, heren, restaurací a obchodů, pestrá řeka lidí nejrůznějšího věku, neony, hudba, vůně… Tato několik set metrů dlouhá arkáda doslova dýchá životem velkoměsta. V jednom z jejích nesčetných zákoutí čeká na pozorného návštěvníka maličký chrámek Hózendži se soškou mechového Buddhy, který je, jak jinak, zasvěcený lidem pracujícím ve světě noční zábavy. Pokropit sošku vodou přináší štěstí, a tak je její hustý mechový kabát neustále svěží a jasně zelený. V blízkosti arkády se nachází most Ebisu. Pohled z něj v noci připomíná scénu ze sci-fi filmu Blade Runner.

Amerika-Mura アメリカ村 Japonská mládež

V překladu Americká vesnice. Místo setkání ósacké mládeže. Neuvěřitelné módní kreace, ve kterých mnozí mladí Japonci přicházejí za zábavou, jsou vděčným námětem fotografování či jen užaslého pozorování.

Namba Parks なんばパークス

Na konci roku 2003 dokončená oáza zeleně uprostřed města. Tento architektonicky dokonalý obchodní a zábavní komplex ve středu města nabízí možnost odpočinku od železobetonového sevření milionového velkoměsta kolem a ukazuje, jak je možné dokonale spojit příjemné s užitečným.

Většinu míst lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Japonska

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst. >> Podrobnosti o očkování do Japonska << Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky. Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě. V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů. Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem. Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů