Vyhledat zájezd na mapě

Mnohými okouzlenými návštěvníky je Tokio považováno za město měst. Potkává se zde tradiční japonská kultura s nejmodernější architekturou, skvělé jídlo a pití s davy spěchajících úředníků, klidné parky a nejrušnější noční zábavní čtvrti. Na dosah leží historická Kamakura, okouzlující Nikkó, i symbol Japonska, posvátná hora Fudži. Tokio nemá jedno centrum, ale několik, propojených okružní vlakovou linkou Jamanote.

Na významu získalo Tokio poprvé v roce 1603, kdy si ho za sídlo zvolil šógun Iejasu Tokugawa (tehdy se jmenovalo Edo). Město prosperovalo a rychle se rozvíjelo. Ke konci 18. století se stalo nejlidnatějším městem na světě. Když se po revoluci Meidži v roce 1868 vrátila faktická moc do rukou císaře, přestěhoval se i on z Kjóta do Tokia a dal mu jeho současného jméno. Za druhé světové války bylo město prakticky srovnáno se zemí a původních památek se dochovala pouze hrstka.

Ginza 銀座

První místo v Japonsku, kde se rozvíjel západní způsob obchodování. Dnes zde vlastní prestižní sídla nejznámější firmy a banky, sídlí zde největší obchodní domy na světě (a také nejdražší) a poblíž se nachází i slavný zázrak moderní architektury, Tokijské kongresové centrum. V jižní části Ginzy najdeme tradiční japonské divadlo Kabukiza.

Asakusa 浅草

Tokijská Asakusa s věží Sky TreeBývalá největší zábavní čtvrť v Japonsku (dnes je to Kabukičó v Šindžuku). Stále si zachovává něco z původní atmosféry starého Edo a je příjemným místem k procházce či posezení u dobrého jídla. Nejvíce návštěvníků přitahuje hlavní atrakce čtvrti Asakusa, chrám Sensódži zasvěcený bohyni milosrdenství Kannon, založený v roce 628. Slavná je též jeho vstupní brána Kaminarimon.

Šindžuku 新宿

Dva odlišné světy oddělené nejrušnějším nádražím na světě – na západě elegantní mrakodrapy a čistá krása moderní architektury, tokijská radnice a nejdražší hotely, na východě neony osvětlená zábavní čtvrť Kabukičó, davy bavících se či za zábavou spěchajících lidí. Kontrast těchto dvou míst je typicky japonský a představuje jeden z nejsilnějších dojmů z moderního Japonska.

Haradžuku 原宿

Příjemná procházka, nápadité obchůdky a bary, uvolněně se bavící mladí Tokijané. Ráj pro fotografy zaměřené na lidi.

Šibuja 渋谷

Nákupní a zábavní centrum, které působí, jako by sem měl zakázáno vstoupit kdokoliv nad třicet let. Zde se baví a utrácí tokijská mládež. Mějte oči otevřené a fotoaparáty připravené.

Janaka 谷中

Čtvrť Janaka v severním Tokiu se vyznačuje dobře zachovalými domy v tradičním japonském architektonickém stylu. Vděčí za to mimo jiné tomu, že ji nepostihlo ničivé zemětřesení r. 1923, a vyhnulo se jí i bombardování za 2. světové války. Při procházce v místních uličkách je možné se ponořit do atmosféry téměř rustikální nostalgie. Mezi významnější památky patří chrám Tennódži, který se nachází uprostřed janackého hřbitova. Lze v něm najít i obrovskou sochu bronzového sedícího Buddhy z r. 1690.

Kagurazaka 神楽坂

Tato módní čtvrť leží v severozápadní kopcovité části Tokia. Nachází se v blízkosti vnějšího příkopu Císařského paláce a v období největšího rozkvětu Eda proslula jako zábavní čtvrť s luxusními restauracemi. V pozdějším období zde často pobývali Francouzi, neboť se nedaleko nacházely dvě francouzské školy. Dodnes je zde možné nalézt mnoho francouzských kaváren a restaurací. Jedním z lákadel návštěvníků je svatyně Akagi, jejíž vznik se datuje právě do období Edo. Po nedávné rekonstrukci však dostala zcela novou podobu, v níž se zajímavým způsobem snoubí dřevo a sklo. Autorem moderního designu je slavný japonský architekt Kengo Kuma.

Většinu míst lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Japonska

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst. >> Podrobnosti o očkování do Japonska << Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky. Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě. V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů. Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem. Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů