Vyhledat zájezd na mapě

Čína – Zatmění slunce

Program:

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Šanghaj: přílet do Šanghaje během dopoledne; transfer do hotelu a ubytování (v případě volných pokojů, jinak prohlídka města); moderní šanghajská čtvrť Putong (Pchu-tchung) s 492m vysokou věží SFWC; večerní obchodní třída Nanking – šanghajský „Václavák“.

3. den

ŠanghajSuzhou (Su-čou): přejezd pronajatým mikrobusem do města Suzhou nedaleko Velkého dopravního kanálu; ubytování; návštěva vybraných tradičních čínských zahrad (např. zahrada Mistra sítí); exkurze do továrničky na výrobu hedvábí.

4. den

SuzhouHuzhou (Chu-čou): přesun do většího města v oblasti pozorování zatmění slunce; cestou několikahodinová zastávka v malebném vodním městečku Zhouzhuang (Čou-čuang), protkaném vodními kanály; večer ubytování v Huzhou.

5. den

Huzhou: obhlídka lokality pozorování zatmění (hory na jih od města, cca 40–50 km, 1000–1200 m n.m.) a výběr ideálního místa pozorování.

6. den

HuzhouŠanghaj: přesun na vybrané místo a pozorování zatmění Slunce; návrat zpět do Šanghaje; ubytování.

7. den

Šanghaj: stará mizející čínská čtvrť se zahradou Yuyuan (Jü-jüan); nábřeží Bund – centrum života šanghajské smetánky 20. a 30. let 20. stol.; odpoledne odjezd nočním lehátkovým/lůžkovým vlakem do Xi'anu (v cca 16 h).

8. den

Xi'an (Si-an): příjezd do Xi'anu; transfer do hotelu a ubytování; prohlídka města – monumentální 14 km dlouhé xi'anské hradby, procházka po hradbách; pagoda Malé divoké husy; návštěva xi'anské Velké mešity; večerní procházka muslimskou čtvrtí s možností ochutnávek místních muslimských specialit.

9. den

Xi'an: výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády – posmrtné armády prvního čínského svrchovaného císaře z konce 3. stol. př.n.l.; návštěva taoistického kláštera Osmi nesmrtelných; večer odjezd nočním lehátkovým/lůžkovým vlakem do Pekingu (v cca 21 h).

10. den

Peking: ráno příjezd do Pekingu; transfer do hotelu a ubytování; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) – největším náměstí na světě; prohlídka tzv. Zakázaného města – nejrozsáhlejšího palácového komplexu na světě, Uhelný vršek s neopakovatelným výhledem na Zakázané město; večer slavná místní kulinářská specialita – pekingská kachna.

11. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď (asi 2 h jedna cesta) – jednu z největších staveb lidstva, procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; v podvečer procházka po moderní obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) a návštěva večerního tržiště s možností ochutnávek roztodivných exotických specialit.

12. den

Peking: celodenní výlet do podhorské vesničky Chuandixia (Čchuan-ti-sia) s až 400 let starými domy (asi 2 ½ – 3 h jedna cesta) – příklad severočínské tradiční architektury, typická sprašová krajina severní Číny.

13. den

Peking: chrám Nebes– místo, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu; prohlídka areálu Letního paláce – letního sídla čínských císařů na břehu jezera Kunming v podhůří Západních hor, nesčetné zahrady a pavilony, projížďka "dračím člunem" po jezeře.

14. den

Peking – Praha: transfer na letiště a odlet do ČR, přílet večer.

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů