Oltář – 5 m vysoké mramorové obětiště – byl vybudován v r. 1530. Všechno, co zde můžeme vidět, je v počtu dělitelném třemi nebo devíti. Devítka byla považována za magické číslo. Vysoce ceněny byly (a jsou) i její násobky – např. číslo 81, ale také 27.
Nedaleko oltáře nalezneme Stěnu ozvěny, což je kulatá stěna o průměru 65 m zkonstruovaná tak, že přiložíte-li k ní ucho, slyšíte, co přítel na kterémkoli jiném místě šeptá. Uprostřed nádvoří jsou kameny, z nichž můžete slyšet svá slova 1krát, 2krát nebo 3krát. Pověra praví, že slyšíte-li je 4krát, budete mít smůlu každý třetí den. V praxi je ale tato teorie kvůli obrovskému množství čínských turistů jen těžko potvrditelná.
Ústřední síň chrámu Nebes je 38 m vysoká stavba o průměru 30 m. Je postavena ze vzácných dřevin bez jediného hřebíku. Původní stavba pochází z r. 1420, avšak r. 1889 vyhořela. Nová byla postavena o rok později přesně podle původní podoby. Čtyři sloupy uprostřed znázorňují čtyři roční období, dalších 12 sloupů symbolizuje 12 měsíců v roce a druhá řada 12 sloupů představuje 12 dvouhodin, základní jednotky, kterou se ve staré Číně měřil čas.
Místo lze navštívit na zájezdu
Peking a Šanghaj (nejen) pro gurmány 8 dní

Skvosty Říše středu 12 / 16 dní

Čína Nefritového císaře 12 dní

4–6 účastníků | polopenze | vstupy v ceně | ****
Čína krásná a neznámá 12 / 15 dní

Velká cesta Říší středu 22 / 26 dní

Čína a Tibet 15 dní

8–18 účastníků | snídaně | vstupy v ceně | ***
Z Pekingu do Dillí 16 dní

Transsibiřskou magistrálou do Mongolska a Pekingu 19 dní
