Vyhledat zájezd na mapě

Hlavní město Indonésieje typickou metropolí JV Asie – přelidněné, s neodpovídající infrastrukturou, zároveň však místo, k němuž se upírají zraky obyvatel menších měst a vesnic, kteří sem vyrážejí hledat vzdělání, práci a štěstí. Jakarta v sobě spojuje největší bohatství, ale zároveň i největší bídu země. Rezidenční čtvrti bohatých se střídají se slumy chudých a tvoří jeden celek hlavního města.

Jakarta je politickým, kulturním a hospodářským centrem země. Již v době koloniální minulosti bylo jakožto Batávie centrem souostroví. Ani Batávie ale nebyla založena „na zelené louce“ a navazovala na předchozí město Jayakarta. Samotné město se svými více než 10 miliony obyvatel je největším městem v JV Asii a třináctým velkoměstem světa. Širší rezidenční oblast, nazývaná (zkratky měst, které zahrnuje) čítá 28 milionů obyvatel a je druhou největší rezidenční oblastí světa (největší je japonské Tokio). Pokud bychom chtěli být přesní, pak Jakarta není městem, ale provincií se zvláštním statusem hlavního města (Daerah Khusus Ibukota Jakarta).

Město je sídlem organizace ASEAN, nachází se zde zásadní komunikační uzly (největší letiště země, přístav Sunda Kelapa). V Jakartě sídlí zásadní univerzity a muzea – za zmínku stojí „malá Indonésie“, muzeum Taman Mini Indonesia Indah, kde můžeme vidět expozici se souhrnem všech kultur Indonésie. Národní monument představující symbol boje za nezávislost země, Monas, bývá někdy Indonésany jízlivě nazýván „Suhartovou poslední erekcí“. Starý přístav Sunda Kelapa s malými dřevěnými loděmi pinasi a dochovalými starými budovami dodnes dýchá atmosférou starých časů, kdy byl centrem moci Nizozemské východní Indie.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů