Vyhledat zájezd na mapě

Tropický ráj se vším všudy, to je Palawan. Ostrov, který se táhne od Mindorské úžiny až téměř k malajsijskému Borneu, je pravým filipínským klenotem. Hornaté vnitrozemí pokryté hustou džunglí, nádherné korálové zahrady lemující jeho břehy a také bělostné pláže, to vše z Palawanu dělá ideální destinaci pro odpočinek. Hlavní město ostrova, Puerto Princesa, je úpravné a čisté místo, ale pro většinu návštěvníků je pouze výchozím bodem k dalším cestám po Palawanu.

NP podzemní řeky Puerto Princesa (dříve NP podzemní řeky Sv. Pavla)

Projížďka po podzemní řece nádhernou jeskyní Sv. Pavla představuje pro mnoho návštěvníků samotný vrchol návštěvy ostrova Palawan. Jeskyně Sv. Pavla ukrývá nejdelší splavnou podzemní řeku na světě. Celková splavná délka je asi 8 km, návštěvník uvidí přibližně 2 km, ale i tak je tato plavba nezapomenutelným zážitkem. Taktéž setkání s místními obyvateli jeskyně – hejny netopýrů – může být zážitkem, který vám při pobytu v tropech utkví v paměti.

El NidoVýhled na zátoku El Nido

Pokud ostrov Palawan naplňuje představu tropického ráje, pak letovisko El Nido je rájem v ráji. To nejlepší, s čím se na Palawanu setkáváme, nalezneme právě zde. Nejlepší pláže, nejzářivější písek, nejčistší voda. Nádherná lokalita, vklíněná mezi strmé vápencové stěny s výhledem na ostrov Cadlao. Samozřejmě jako na všech podobných místech i zde může být trošku těsno, zejména v období prázdnin. Přesto je El Nido kouzelným místem, kde je možné příjemně zakončit svůj pobyt na Filipínách.

Místa můžete navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování na Filipíny

Filipíny se řadí mezi nejlidnatější země světa a cestovatelům přináší podívanou na přírodní i historické krásy. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu, dále je potřeba si také zkontrolovat platnost svého přeočkování proti tetanu, případně další povinná očkování z dětství jako např. spalničky, příušnice, zarděnky. >> Podrobnosti o očkování na Filipíny << Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Filipínách nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje.  Pokud budete pobývat v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech a na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině (k nákaze může dojít při pokousání např. toulavým psem, opicí) a japonské B encefalitidě přenášené komáry.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat, a proto je před cestou do zahraničí vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence dodržujte základní hygienická pravidla, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin či čištění zubů. Nenechte si přidávat led do nápojů. Konzumujte ovoce, které lze oloupat, a jezte vše tepelně upravené. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu. Riziko malárie na Filipínách je pouze na některých ostrovech a je vyšší v období dešťů. O preventivním užívání antimalarik je dobré se vždy poradit s odborným lékařem. Malárie a některá další onemocnění (např. dengue horečka) se přenáší bodnutím komárem. Proto je nezbytné chránit se proti poštípání vhodnými repelenty, oblečením a ev. moskytiérou. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů