Mezi největší zajímavosti Rangúnu patří mj. tržiště generála Aun Schana (Bogyoke Aung San market) s barmskými řemeslnými výrobky i drahokamy; netradičně umístěná Sule paja (uprostřed kruhové křižovatky); anebo obří socha ležícího Buddhy v Ťaukthaťi paje (Chaukhtatgyi paya). Zdaleka nejslavnějším místem v celém městě je však
Šweitigoumská pagoda (Shwedagon paya)
Středobod barmského buddhistického světa a jedno z nejvýznamnějších buddhistických poutních míst na světě se nachází na sever od rangúnského centra, na kopci Singutara. Pozlacená stúpa, vysoká 98 m, sice není nejvyšší stúpou v Barmě, ale její další parametry podtrhují její mimořádné postavení: jen tzv. diamantové poupě na její špici je celé ze zlata a zdobí jej 4350 diamantů a desítky drahokamů. Diamanty a drahokamy jsou osázeny i části pod ním, nemalé části stúpy jsou pak pokryty deskami z ryzího zlata.
Tvrdí se, že Šweitigoumská pagoda ukrývá ostatky samotného Buddhy Gautámy – toto přesvědčení sem ostatně přivádí i vyznavače buddhismu z celého světa. Původ pagody sahá zajisté přinejmenším do 1. tisíciletí n.l., legenda jej ovšem umísťuje až do časů života Buddhy, tj. do 5. století př.n.l. Za celou historii byla vícekrát poškozena, naposledy zemětřesením v r. 1970, vždy však byla znovu opravena a ozdobena.
Kouzlo tohoto místa podtrhuje množství dalších menších stúp a nejrůznějších svatyněk, které jsou rozesety na plošině kolem hlavní stúpy, a také relativně rušná duchovní atmosféra.