Vyhledat zájezd na mapě

Destinace Myanmar, známá i jako Barma, je českými turisty navštěvována v průběhu celého roku, a to díky tropickému podnebí s teplými zimami. Země sice patří k nejchudším na světě, ale zároveň se řadí mezi jednu z nejbohatších na historické památky, fascinující budhistické chrámy. Barmánci jsou velmi milí, usměvaví lidé a velmi si návštěvníků ve své zemi váží.

>> Podrobnosti o očkování do Myanmaru <<

Zdravotní péče není příliš kvalitní a lékařská zařízení jsou k nalezení spíše ve větších městech. Aby se předešlo zdravotním komplikacím, je vhodné poradit se před cestou s odborníky na cestovní medicínu.

Každý návštěvník Myanmaru by měl být očkován proti žloutence typu A+B.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. V rámci ochrany zdraví si nezapomeňte ověřit aktuální platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství.

Cestovatelům je také doporučeno očkování proti břišnímu tyfu.

Při cestě letadlem nebo jiným prostředkem hromadné dopravy a na místech s vyšší koncentrací osob je vhodné zvážit očkování proti meningokokovým nákazám, ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem.

Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, doporučujeme zvážit očkování proti vzteklině nebo japonské encefalitidě. Ochrana proti japonské encefalitidě je vhodná hlavně v období dešťů od května do října při delších pobytech.

Z hlediska pravděpodobnosti výskytu zažívacích problémů patří Barma k rizikovým destinacím.

Proto doporučujeme cestovatelům očkování proti choleře a cestovatelským průjmům – očkovací látka v nápoji.

Aby se snížilo riziko průjmových onemocnění, je dobré konzumovat tepelně opracované potraviny, stravovat se v restauracích, kde je více lidí, nejíst na ulici. Ovoce si vybírejte jen takové, které lze oloupat, a zeleninu omývejte v balené vodě. Na pití používejte balenou vodu, kterou kupujte v kamenných obchodech.

V době dešťů se v Myanmaru vyskytuje horečka dengue, kterou přenáší komáři, kteří jsou aktivní i přes den. Je dobré používat účinné repelenty, chránit se oblečením, ev. spát pod moskytiérou.

V některých částech Myanmaru se vyskytuje malárie. Riziko je vyšší v období dešťů. Zda užívat tablety k prevenci malárie, Vám poradí lékař Centra očkování a cestovní medicíny.

Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.

Nedílnou součástí přípravy na cesty je vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou, probiotika a další potřeby.

Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier

Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů