Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Silvestrovská noc na písečných dunách pod oblohou plnou hvězd
 • Bahla  a další pevnosti z nepálených cihel 
 • Tradiční zavlažovací systém afláž 
 • Offroadový výlet vozy 4x4 do pohoří Al Hajar – vádí Ghul
 • Koupání v moři

Vychutnejte příchod nového roku stranou silvestrovského šílení jen v malé skupince lidí, velbloudů a beduínů. Užijeme si romantiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan uprostřed monumentálních písečných dun a stihneme poznat i pamětihodnosti Ománu. Ten je podmanivou směsí žijících tradic a moderní arabské země. Cizinec se zde cítí jako vítaný host, kterému se nikdo nevnucuje, ale zároveň s ním každý rád prohodí pár slov. Příjemným překvapením pro návštěvníka je neuvěřitelná čistota a vzorná péče o kulturní památky i přírodní dědictví.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. – 2. den

Letecky Praha – Maskat; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); Fanja – městečko proslulé výrobou keramiky z nepálené hlíny; malebný palác Jabrin ze 17. století, bývalé centrum vzdělanosti; pevnost Bahla, jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a je v současné době nově zrestaurována.

3. den

Offroadový výlet vozy 4x4 do malebného pohoří Al Hajar – vyhlídka na ománský „Grand Canyon“ vádí Ghul a nejvyšší horu Ománu Džabal Šams (3009 m); pěší výlet stěnou kaňonu k opuštěné vesnici – jednomu s nejextrémnějších míst, které si člověk mohl k životu zvolit; Misfat Al Abriyeen – procházka snad nejkrásnější horskou vesnicí postavenou z nepálené hlíny, kde domy jakoby vystupovaly ze skal; vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže, jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

4. den

Vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; pohoří Džebel Achdar, procházka stejnojmennou vesnicí; Nizwa – bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století; starobylý súk (trh) dodnes nabízející různé komodity, včetně koření a datlí

5. den

Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; poušť Wahiba Sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; romantická noc na poušti; fakultativně projížďka na velbloudu.

6. den

Východ slunce a ráno na dunách, fakultativně projížďka na velbloudu; město Súr – údajné rodiště námořníka Sindibáda; fakultativně manufaktura na výrobu tradičních plachetnic dhow nebo odpočinek u moře a koupání; fakultativné noční pozorování kladení vajec mořských želv.

7. den

Wadi Shab – pěší výlet soutěskou spojený s koupáním, v nejzažším místě možnost proplavat úzkou průrvou k jeskynímu vodopádu; po cestě zastávka u vápencové skalní průrvy Bimmah sinkhole naplněné vodou (sifón); dojezd do Maskatu.

8. den

Dopoledne volno, relaxace, možnost koupání (městská pláž) či prohlídka exteriérů jedinečné budovy ománské opery nebo fakultativní návštěva nového národního muzea Ománu; odpoledne prohlídka Maskatu – sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; nové Národní muzeum; procházka po promenádě „Corniche“ až na nejstarší arabský trh, tzv. súk Muttrah, ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou; pozdně večerní transfer na letiště.

9. den

Přílet zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2718050127. 12. 2024 – 4. 1. 2025 (9 dní) 72 800 Kč 70 616 Kč   sleva 2 184 Kč
sleva za včasnost do 27. července 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 7 500 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha – Maskat – Praha ve výši 17 000 Kč
 • doprava minibusem a 4x4 terénními vozy
 • ubytování se snídaní: 7x hotel **/*** se snídaní
 • 1x nocleh v zapůjčeném stanu (klasická kupole
 • včetně karimatek)
 • 1x plná penze v poušti
 • voda během zájezdu
 • vstupné do památek
 • informační materiály.
Poznámka:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

10–15 účastníků.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů