Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Túry v přírodních rezervacích a národních parcích
 • Rozmanitý podmořský život – šnorchlování
 • Překrásné bělostné pláže
 • Nejmenší hlavní město na světě
 • Skvělá kreolská kuchyně

Sto patnáct ostrovů v Indickém oceánu bývalo vždy symbolem luxusní dovolené a odpočinku. Byla by však velká škoda nevyužít tohoto souostroví k aktivní dovolené. Vydejte se tedy s námi na túry do hornatého vnitrozemí i podél malebného pobřeží a objevujte na kolech opuštěné pláže. Nebojte se, i na odpočinek, koupání a šnorchlování na mnoha krásných plážích i u přilehlých ostrůvků nám čas také zbude. V hlavním městě Viktorii budeme obdivovat pestrou směsici místní architektury, která odráží vlivy francouzských i anglických kolonizátorů i neuvěřitelnou národnostní rozmanitost místních obyvatel. Celou tuto mozaiku poznávání doplníme o vynikající kreolskou kuchyni, která vám určitě zachutná.

Tento aktivní program vám umožní poznat jedinečnou místní flóru, faunu i kulturu mnohem podrobněji, než by bylo možné na pobytovém zájezdu. Vydejte se tedy s námi do tohoto malebného, klidného a bezpečného kouta světa!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Mahé (Seychely); prohlídka nejmenšího hlavního města světa Viktorie – zachovalá koloniální architektura, katolická katedrála, mešity i hinduistický chrám s typickou jihoindickou malovanou gópurou, botanická zahrada; trajekt z ostrova Mahé na ostrov Praslin.

3. den

Výlet na nejkrásnější pláže světa Anse Georgette a Anse Lazio – možnost šnorchlování přímo z pláže (cesta mezi plážemi představuje procházku na asi 1 h). 

4. den

Fakultativní celodenní výlet na ostrov La Digue:vyjížďka na kolech do malebných zátok s jadeitovými vodami s nádhernými a mnohdy opuštěnými plážemi – možnost šnorchlování přímo z některých pláží.

5. den

Túra (asi 3 h) přes přírodní rezervaci Fond Ferdinand – cestou slavné endemické palmy lodoicey seychelské neboli „Coco de Mer“, jež mají největší semena na světě; volné odpoledne.

6. den

Bohatý fakultativní program dle vlastního výběru:

1) přírodní rezervace Vallée de Mai  s endemickou palmou lodoiceou seychelskou a černými papoušky;

2) tzv. "COMBO" – celodenní lodní výlet na dva ostrovy včetně grilování na pláži: ostrov Cousin, který je celý přísně chráněnou přírodní rezervací s nepřeberným množstvím ptactva a ještěrek a hnízdiště karet obrovských od září do února; ostrov Curieuse s chovnou stanicí suchozemských želv obrovských a s rozsáhlými mangrovými lesy (možná túra na 1–2 h).

7. den

Trajekt z ostrova Praslin na ostrov Mahé – výstup na kopec Copolia (asi 2 h), z něhož je krásný výhled na Viktorii, okolní ostrovy a mořský NP; odpoledne procházka (asi 2 h) na opuštěnou pláž Anse Major – koupání a možnost šnorchlování přímo z pláže.

8. den

Celodenní fakultativní výlet do mořského NP Ste. Anne na lodi s proskleným dnem – několik zastávek na šnorchlování, krmení ryb a u ostrovů, možnost procházek po opuštěných nekonečných plážích, oběd formou barbecue na jedné z krásných pláží.

9.–10. den

Odpočinek, relaxace; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2658450127. 12. 2024 – 5. 1. 2025 (10 dní) 84 800 Kč 82 256 Kč   sleva 2 544 Kč
sleva za včasnost do 27. července 2024
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 11 900 Kč
   Vstupní formulář HTA - 450 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Seychely–Praha
 • transfery do/z hotelů
 • doprava pronajatým autobusem při základním programu
 • 2x trajekt
 • 8x hotel/penzion *** se snídaní (2lůžk. pokoje s přílušenstvím)
 • 1x silvestrovská galavečeře
 • informační materiály.
Poznámka:

Při pobytu v hotelu na ostrově Praslin (celkem 5 nocí) nelze zajistit 2lůžkový pokoj s oddělěnými postelemi – hotel disponuje pouze pokoji s manželskou postelí.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Upozornění:

Informace ohledně vstupu do destinace v souvislosti s pandemií Covid-19 (očkování, prodělané onemocnění, testy) naleznete ZDE. Všichni cestující jsou povinni před příletem získat autorizaci (HTA) na on-line portálu ZDE. V případě zájmu vám pomůžeme tento vstup vyřídit jako službu za příplatek.

Fakultativní služby:
 • celodenní výlet na ostrov La Digue (někdy jedeme klasickým trajektem, někdy rovnou z hotelové pláže pronajatou lodí) – asi 65 EUR/os. (vč. vypůjčení kola na ostrově);
 • vstup do NP Vallé de Mai – asi 28 EUR/os. (+ MHD asi 2 EUR/os.);
 • vstup do rezervace Fond Ferdinand – asi 12 EUR/os.;
 • tzv. "COMBO" – celodenní výlet lodí na 2 okolní ostrovy: ostrov Cousin – přísně střežená "ptačí rezervace", ostrov Curieuse a Ile St. Pierre  – asi 140 EUR/os. (vč. BBQ oběda a nealko nápojů);
 • celodenní výlet lodí s proskleným dnem do mořského NP – zastávky na šnorchlování, BBQ oběd na pláži (včetně nealko nápojů) – asi 80 EUR/os.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

9–16 účastníků

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů