Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Největší přírodní krásy Střední Asie
 • Svět tradičních pastevců a jurt
 • Rušné bazary a přátelští obyvatelé
 • Mírumilovné soužití několika náboženství s příměsí sovětské minulosti
 • Koupání v jezeře Issyk-kul, monumentální Čarynský kaňon

Vydejme se poznat středoasijskou exotiku v tomto „vysokohorském balení“, které ale není náročné na fyzickou zdatnost účastníků. Nejdříve se podíváme do největšího vnitrozemského státu světa Kazachstánu, země s rozmanitou krajinou od stepí a pouští až po jezera a vrcholky hor. Na zájezdu objevíme jihozápadní část Kazachstánu okolo bývalého hlavního města Almaty, kam zasahují severní hřebeny pohoří Ťan-šan v podobě kouzelného Zailijského Alatau. Horské scenerie na chvíli vystřídá krajina jako z Marsu v národním parku Altyn Emel s vysokými zpívajícími dunami, podíváme se i do kazašského „Grand Canyonu“ v údolí Čaryn. Následujících osm dní programu zasvětíme sousednímu Kyrgyzstánu, zemi vysokých hor a polodivokých koní s průměrnou nadmořskou výškou 2750 metrů nad mořem. Ohromí nás krásy mohutného centrálního Ťan-šanu neboli „Nebeských hor“ v pohoří Terskej Alatau, vykoupeme se v místním „moři“, mírně slaném Issyk-kulu, projdeme se jeho nádherně členitým jižním pobřežím a z koňského sedla si plně vychutnáme horské vrcholky odrážející se na křišťálově čisté hladině jezera Song-köl. Cestou do Biškeku nemineme slavnou věž Burana a s touto přátelskou zemí se rozloučíme vycházkou v okouzlujícím pohoří Kyrgyz Alatau.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Almaty, ubytování a prohlídka města – centrální Náměstí Republiky, Zelený bazar, vyhlídková plošina z hory Kok Tobe, nejvýše položené kluziště na světě Medeo a vysokohorské středisko Šymbulak.

3. den

Výlet k jezeru Issyk v nadmořské výšce 1760 metrů, zasazené mezi malebné kopce v pohoří Zailijský Alatau; procházka soutěskou podél řeky Turgen k vodopádu Kajrak a ubytování v komfortním kempu.

4. den

Přejezd do údolí řeky Ili v srdci NP Altyn Emel, poslech unikátní „zpívající“ písečné duny, v jejímž písku je dle legendy pochován sám Čingischán, nocleh v guesthousu s tradičním pohoštěním.

5. den

Čarynský kaňon – pískovcové masivy rozličných tvarů tvořící tzv. Dolinu zámků a tyčící se do výšky až 300 metrů; přejezd kazašsko-kyrgyzské hranice a nocleh v Karakolu.

6. - 7. den

Ze základny v Karakolu absolvujeme dva výlety v pohoří Terskej Alatau – první den ke skalním útvarům v dolině Džety Öguz s obědem v tradiční jurtě, odpoledne prohlídka Karakolu – Dunganská mešita a pravoslavný chrám Svaté Trojice; druhý den terénním autem do nádherné doliny Karakol, možnost půldenní túry údolím s výhledem na zaledněný Karakolský štít, nejvyšší pětitisícovku pohoří. 

8. den

Přejezd k jižnímu pobřeží Issyk-kulu, koupání na písečných plážích, krátká túra kaňonem Skazka, charakteristickým rudě zbarvenými skalními útvary, večeře a nocleh v místní jurtě.

9. - 10. den

Přesun k druhému největšímu kyrgyzskému jezeru Song-köl (3010 m), malebně obklopenému horskou stepí, pastevci se svými stády koní i dobytka a věncem hor, pěší výlet po pobřeží nebo možnost projížďky na koních; 2x nocleh v tradičních jurtách.

11. den

Přejezd do Biškeku, při cestě návštěva minaretu Burana z 11. století, prohlídka hlavního města – náměstí Ala-Too, místní parky a Ošský bazar.

12. - 13. den

Závěrečný výlet do nedalekého pohoří Kyrgyz Alatau, do NP Ala-Arča (2180m) – túra k vodopádu Šarkyratma (2870m), případně s prodloužením k chatě Raceka a ledovci Ak-Saj (3380m). Večer návrat do Biškeku. Druhý den letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2710840230. 7. – 11. 8. 2024 (13 dní) 65 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - povinný - 5 900 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodce
 • letenka včetně všech poplatků Praha–Almaty a Biškek–Praha, kompletní doprava minibusem a terénními auty do hor
 • 7x hotel se snídaní
 • 1x nocleh v komfortních stanech s plnou penzí
 • 3x nocleh v tradičních jurtách s polopenzí
 • 1x nocleh v guesthousu s polopenzí
 • 7x oběd během pobytu
 • vstupné do NP
 • 2x lanová dráha na Kok-Tobe a Medeo–Šymbulak
 • informační materiály.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

10–12 účastníků.

Očkování a zdrav. příprava:

Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů