Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Metropole Vilnius, Riga a Tallinn
 • Písečné duny v NP Kurská kosa
 • Ostrovní hrad Trakai
 • NP Gauja a NP Lahemaa

Pobaltské země: Litva, Lotyšsko a Estonsko oplývají kouzelnou atmosférou, přírodním bohatstvím a nepřehlédnutelnou architekturou. Na naší cestě poznáme krásy vybraných národních parků s rozsáhlými lesy a čistými jezery i půvaby písčitého mořského pobřeží s dlouhými západy slunce. Společně poodhalíme všudypřítomná tajemství a mýty. Dozvíme se mnoho zajímavého, jak o dnešním životě a zvycích, tak i o velké a často tragické minulosti těchto národů. Nezapomeneme ani na návštěvu metropolí jednotlivých zemí: historického Vilniusu, města kostelů, pulzující Rigy plné zeleně i středověkého Tallinnu, v jehož uličkách si budete připadat, jako byste se v čase vrátili zpět o několik staletí. Jedinečným kulinářským zážitkem budou také ochutnávky pestré a znamenité pobaltské kuchyně.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Vilnius , hlavní město Litvy; prohlídka města – pozůstatky Gediminasova hradu s mohutnou cihlovou věží z 15. století, Katedrální náměstí – zvonice, socha velkovévody Gediminase, římskokatolická katedrála a bazilika minor sv. Stanislava včetně kaple sv. Kazimíra, pravoslavná katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Hradní ulicí do Starého města – křivolaké uličky z 15. a 16. století, skrytá nádvoří, staré kostely, Jitřní brána, Nové město s budovou parlamentu, univerzita se dvanácti nádvořími a zvonicí ze 17. století, exteriéry prezidentského paláce, umělecká čtvrť Užupis.

3. den

NP Trakai – poloostrov s tradičními dřevěnými chalupami tzv. karaimů (židovská sekta); fakultativně karaimské etnografické muzeum; Ostrovní hrad, jenž býval centrem středověké Litvy, ležící na jezeře Galvé a s pevninou spojený dřevěnými mosty.

4. den

Poloostrov Kurská kosa – trajektem z města Klaipėda na tzv. „Baltskou Saharu“, procházka po písečných dunách, vrch Čarodějnic s vyřezávanými dřevěnými sochami, rybářské vesničky, ochutnávka čerstvých uzených ryb kambala.

4. den

Ráno vyrazíme na sever Litvy ke Křížovému vrchu, poutnímu místu s desítkami tisíc křížů; odpoledne přejezd do Lotyšska – barokní palác Rundále architekta Bartolomea Rastrelliho, autora proslulého Zimního paláce v Petrohradě; trosky hradu Bauska z poloviny 15. století, sídlo řádu livonských rytířů; v případě času barokní palác Jelgava, rovněž dílo architekta Bartolomea Rastrelliho.

6. den

Riga  – tzv. stará Riga v okolí náměstí Doma Laukums s mnohasetletými německými domy zdobenými žertovnými soškami a plastikami v průčelí, Dóm – cihlová katedrála, největší kostel v Pobaltí; Hradní náměstí s Rižským hradem, založeným ve 14. století jako sídlo velmistra livonského řádu, dnes sídlo prezidenta; novogotický anglikánský kostel sv. Vykupitele; trojice architektonicky pozoruhodných domů Tři bratři; Svatojakubská katedrála s částí interiéru z r. 1225; budova parlamentu ve stylu florentské renesance; malebná Švédská brána ze 17. století; Prašná věž ze 14. století, jediná dochovaná z původních čtrnácti věží; Velká gilda s novogotickou fasádou; žlutý Kočičí dům; náměstí lotyšských střelců s domem Černohlavů; vyhlídka z věže kostela sv. Petra, třikrát postaveného v barokním stylu, hlavní tržiště, památník Svobody; nejkrásnější německá secese (Jugendstill).

7. den

Sigulda a NP Gauja – „lotyšské Švýcarsko“ se středověkými hrady: ruiny rytířské pevnosti Siguldas Pilsdrupas; pěší výlet v kombinaci s lanovkou nad údolím řeky Gauja – ruiny Krimuldského hradu, podél deset tisíc let staré jeskyně Gutmanis (nejhlubší jeskyně v pobaltských státech) až k arcibiskupskému hradu Turaida.

8. den

Tallinn – jedno z nejlépe dochovaných středověkých hanzovních měst včetně mohutných hradeb: Radniční náměstí s kupeckými paláci z 15. století, dochovaná gotická radnice ze 14. století, jedinečná budova lékárny z 15. století, kostel sv. Ducha ze 13. století s dřevěným oltářním obrazem a nezapomenutelnými hodinami, exteriéry dominikánského kláštera s vytavenými kamenořezbami, až čtyřpatrové domy německých kupců a budovy tallinských cechů – dům Velké gildy, dům Cechu svatého Knuta, budovy Bratrstva Černohlavů a Cechu sv. Olafa, velká pobřežní brána a k ní přilehlá bašta Tlustá Margareta z 16. století, kostel sv. Olafa, centrum tallinských Skandinávců se 124 metrů vysokou věží; horní město Toompea na kopci, jenž je snad pohřební mohylou bájného krále Kaleva, ve středověku sídlo německé šlechty a moci světské i církevní: „vnitřní hrad“ okolo Hradního náměstí s pravoslavnou katedrálou Alexandra Něvského a budovou parlamentu z přebudovaného hradu; luteránská katedrála Panny Marie, nejstarší estonský kostel s fascinujícím interiérem, jehož historie sahá až do 12. století, hradní terasy s vyhlídkami na město.

9. den

NP Lahemaa – nenáročný pěší výlet, největší park v Estonsku, typická severská krajina s rašeliništi, okouzlujícími písečnými plážemi Baltu, bludnými balvany, původními rybářskými vesničkami i šlechtickými sídly; návrat do Tallinu.

10. den

Výlet na ostrovy Saaremaa (čtvrtý největší baltský ostrov) a Muhu; ostrov Muhu proslulý tradičními kroji – kostel Liiva z 13. století s vynikajícími nástěnnými malbami, staroestonská pevnost Muhu, větrný mlýn Eemu Tuulik, fakultativně skanzen Koguva; ostrov Saaremaa – starobylé hlavní město Kuressaare s mohutným zachovalým středověkým hradem, Kaali – sto metrů široké kráterové jezírko (tzv. „sluneční hrob“ ve skandinávské mytologii), Angla – kopec větrných mlýnů; návrat do Tallinu.

11. den

Letecky Tallin – Praha.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
156111025. 8. – 15. 8. 2021 (11 dní) 37 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný - 6 900 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Vilnius / Tallinn–Praha (nebo opačně) ve výši 5500 Kč
 • doprava pronajatým mikrobusem
 • 10x hotel **/*** se snídaní
 • informační materiály.
Poznámka:

Zájezd může jet i v opačném směru – z Tallinu do Vilniusu.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů