Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Kompletních 9288 km po nejdelší železniční trati světa
 • Moskva s Kremlem a Rudým náměstím, Kazaň – perla Tatarstánu
 • Nádherná příroda Sibiře a kolem jezera Bajkal
 • Přístav Vladivostok a malebné pobřeží Pacifiku

Vyslyšme volání dálek a vydejme se na železniční pouť po nejdelší trati světa napříč Ruskem – zemí, nad kterou slunce nezapadá. Transsibiřská magistrála je fascinující a živoucí tepnou jižní Sibiře, jež by bez ní prakticky nemohla fungovat. Zároveň ale představuje zvláštní „jednorozměrný svět“, který zná jen dvě světové strany – východ a západ – a řídí se celý moskevským časem, ač vlakem protneme postupně osm časových pasem. Nejrychlejší expresní vlaky zvládají celou trasu za šest dní a nocí. My samozřejmě nepojedeme "v jednom tahu", nýbrž si cestu rozložíme na sedm úseků se zastávkami na těch nejzajímavějších místech. Vlaky jsou vždy lůžkové či lehátkové a celkem osm nocí ve vlaku, prostřídaných pěti nocemi v hotelech, nám pomůže zvládnout 9288 km trati v rozumném časovém rozpětí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Moskva: přílet a prohlídka města – Kreml a Rudénáměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, nový park Zarjadje, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, vyhlídka na Vrabčích horách, dle času i letní sídlo Kateřiny Veliké s přilehlým parkem Caricyno; druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň: prohlídka starobylého centra na řece Volzekazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, fakultativně chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem.

4.–5. den

Dopoledne přejezd přes Ural do Asie; Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, jezero v centru města, místo největšího pohřebiště československých legionářů na světě a jejich památník na Michailovském hřbitově; nocleh v hotelu a 2. den výlet k hraničnímu monumentumezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama; večer odjezd na druhý nejdelší úsek magistrály (2 noci a den).

6. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob.

7.–8. den

Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu; výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej – většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); 2. den odjezd vlakem k Bajkalu.

9. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara: nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

10. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjankaokružní plavba po jezeře, rybí trh se slavným bajkalským omulem, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží; návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň) nebo zajímavého muzea Bajkalu; nocleh v typickém dřevěném penzionu.

11. den

Z Listvjanky přeplujeme lodí přes ústí řeky Angary, odkud vyráží slavná krugobajkalská železnice na vyhlídkovou jízdu s řadou zastávek s možností pěších procházek podél pobřeží Bajkalu; večer příjezd do Sljuďanky – prohlídka jediného mramorového nádraží na světě; ubytování v turbáze na pobřeží.

12. den

Dopoledne koupání v Bajkalu nebo výlet podél pobřeží; odpoledne přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí; nocleh v hotelu.

13. den

Výlet minibusem do hlavního buddhistického kláštera v Rusku – Ivolginského dacanu; odpoledne odjezd na náš nejdelší úsek magistrály (2 noci a 2 dny).

14.–15. den

Přejezd hornatou krajinou podél čínských hranic až na Dálný východ do Chabarovsku na soutoku Amuru a Usuri;nocleh v hotelu.

16. den

Chabarovsk – muzeum Amurského mostu, okružní plavba lodí po Amuru, Amurský útes, Spaso-preobraženský chrám, nábřežní promenáda; v podvečer odjezd na závěrečný noční úsek, výjimečně směrem k jihu.

17. den

Vladivostok: ráno příjezd a prohlídka města s přitažlivou polohou na členitém pobřeží Japonského moře a s velkým přístavem – Nikolajevskij sloup (symbolický konec Transsibiřské magistrály), prohlídka atraktivního centra – muzeum v ponorce, pevnost, mys Tokarevského, pohřebiště československých legionářů na Mořském hřbitově; výjezd lanovkou na sopku Orlí hnízdo s krásnými výhledy na město a okolní ostrovy; nocleh v hotelu.

18. den

Vladivostok – Praha: ráno transfer na letiště a letecky zpět do ČR.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Moskva / Vladivostok–Praha (vč. všech poplatků) v ceně 15 000 Kč
 • 7x hotel *** a 2x turistická ubytovna – vždy se snídaní
 • 6x lehátkový vlak (7/8 nocí – v závislosti na aktuálním jízdním řádu – podrobněji viz "Praktické/Ubytování")
 • místní transfery minibusy aj.
 • 2x loď (okružní plavba a po Amuru a celodenní výlet lodní krugobajkalkou)
 • exkurze do NP Stolby
 • informační materiály
 • český průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné do památek a případná individuální doprava ve městech.

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven dle aktuálního jízdního řádu.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–15 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, až na závěr v Chabarovsku a zejména ve Vladivostoku klesneme jižněji až na úroveň Bulharska, ale u Pacifiku je obvykle chladněji než u Černého moře. Takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Ubytování:

Ubytování v hotelech ***, případně v „turbázách“ v dvou- nebo čtyřlůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Na všech nočních úsecích budete mít v ceně kupejnyj vagon, pouze na denním přejezdu okolo Bajkalu je v ceně plackartnyj vagon.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů