Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Fénické, antické, křesťanské a arabské památky
  • Tyros, Andžar, Byblos a monumentální perla antiky Baalbek 
  • Hluboká údolí a cedrové lesy
  • Skvělá kuchyně i víno

Dalším střípkem do naší blízkovýchodní mozaiky je Libanon. Tato oblast středomořského pobřeží a blízkého vnitrozemí nabízí především pestrou škálu památek od Féničanů, Řeků a Římanů přes rané křesťanství, později islám až po středověk, zasazenou do monumentální kulisy třítisícových hor. Perlou antiky je helénistický Baalbek s pověstnými terasami a největšími kamennými bloky, jaké kdy člověk opracoval a přemístil. Přes první křesťanské chrámy a nekropole a přes islámské památky se na naší pouti blízkovýchodní historií dostaneme až ke středověkým křižáckým hradům z doby bojů o Svatou zemi. Kromě historických památek samozřejmě nevynecháme přírodní krásy a zajímavosti a nahlédneme i do současného života muslimských i křesťanských Arabů. Celou cestu si zpestříme skvělou kuchyní a báječným vínem, které zde začali pěstovat jako první již Féničané.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Praha – Bejrút: přílet a transfer do hotelu.

2. den

Bejrút: prohlídka hl. m. – velmi pěkné Národní muzeum s pozoruhodnou sbírkou archeologických nálezů včetně soch, sarkofágů, neolitického kamenného idolu z období kolem r. 9000 př. Kr., fénickými soškami z pozlaceného bronzu aj.; nábřežní promenáda, moderní architektura v Centre Ville; mešita Muhammada al-Amína včetně interiéru; náměstí mučedníků, exteriéry mešity al-Omari, původně postavené ve 12. stol. jako kostel a v r. 1291 přeměněné Mamlúky v mešitu; hlavní bejrútská maronitská katedrála sv. Jiří, pocházející z křižáckých dob, zrekonstruované římské lázně ad.

3. den

Dér Al-Kamar: prohlídka jednoho z nejhezčích měst v Libanonu v pohoří Šúf, bývalé sídlo drúzských vládců od 16. stol. – exteriéry mešity emíra Fachruddína Maanského a palác Júnuse Maanského, část interiérů Hedvábného chrámu a Fachruddinova paláce); Bejtuddín – palácový komplex, bývalá pevnost emíra Bašíra z 18. stol.

4. den

Jeskynní labyrint Džaíta s jedněmi z nejpůsobivějších stalaktitů a stalagmitů na světě; vyhlídka z vesničky Harrísa se sochou Panny Marie Libanonské, která shlíží vysoko nad Džúníjskou zátokou na mnoho kostelů a katedrál nejrůznějších církví rozesetých po okolní krajině; Byblos  (malebný prastarý fénický přístav, nejstarší nepřetržitě osídlené město světa) – velkolepý archeologický areál s chrámy z 5. stol., nekropole, divadlo, hradby, zrestaurovaný křižácký hrad obehnaný vodním příkopem, středověké jádro města s malebným súkem.

5. den

Bšarré (město na úpatí údolí Kadíša, rodiště proslulého básníka Chalíla Džibrána) – Džibránovo muzeum s hrobkou umístěné v klášteře, výhled na údolí; údolí Kadíša  s mnohými kláštery a ceněnými cedrovými lesy, jejichž stáří může být až 2000 let; klášter Dér Már Antonios Kozahjá z 11. stol., kde se nachází nejstarší tiskařský lis na Blízkém východě; jeskyně Sv. Antonína.

6. den

Cesta údolím Biká do Baalbeku , nejvýznamnější i nejzachovalejší římské lokality na Blízkém východě – gigantické chrámy, nevyšší antické sloupy; Andžar (dnes převážně „arménské město“, jehož obyvatelé uprchli v r. 1915 před tureckou genocidou) – rozvaliny sídla ummájovských chalífů z 8. stol. (paláce, lázně, mozaiky, obchody...); Ksara – nejstarší a nejznámější libanonské vinařství, které dodnes využívá rozsáhlé jeskynní komplexy ke zrání vína, degustace vína.

7. den

Tyros (Súr) – starověké fénické město s četnými archeologickými lokalitami: římské a byzantské cesty, římský hipodrom (druhý největší svého druhu), kolonáda s monumentální bránou, pozůstatky středověkého města; přístav Sidón – křižácký „Mořský hrad“, jenž je s pevninou spojen opevněnou kamennou hrází, tajemné uličky středověkého krytého súku, největší a nejkrásnější z mnohých chánů (obchodní dvůr, zájezdní hostinec) Chán al Frandž.

8. den

Volno, fakultativní aktivity, např. výlet do Tripolisu (Tarábulus), proslulého mamlúckou architekturou – ohromná Citadela Raymonda de Saint-Gilles, Velká mešita, madrasy, hammámy, středověké arabské súky.

9. den

Letecky Bejrút – Praha.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2524780614. 10. – 22. 10. 2018 (9 dní) 35 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 7 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Bejrút–Praha (vč. všech poplatků), pronajatý minibus/auto, 8x hotel ***/**** se snídaní, informační materiály, průvodce CK.

Upozornění:

Upozorňujeme, že libanonské vízum (uděluje se zdarma po příletu) je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko.

Víza:

Vízum pro vstup do Libanonu je udělováno zdarma po příletu.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů