Vyhledat zájezd na mapě

Šrí Lanka - z Lví skály do Malé Anglie

Program:

1. den 

Odlet z Prahy.

2. den: KOLOMBO – SÍGIRIJA

Ranní přílet do Kolomba a vízové formality; jízda autem do Arankele – dosud obývaný lesní klášter, legendární příbytek mudrce Malijadévy; po prohlídce Arankele pokračování v přejezdu do Sígirji (UNESCO) – místa proslulé "Lví skály".; po ubytování zasloužený relax po dlouhé cestě z Česka.

3. den: SÍGIRIJA – DAMBULLA – KANDY

Po snídani výstup na 180 m vysokou Lví skálu, na které stojí skalní pevnost, kterou 18 let stavělo 35 tisíc řemeslníků – v pevnosti jsou slavné fresky žen, "zrcadlová stěna" z vyhlazeného kamene a známé zahrady, ze kterých je nádherný pohled do krajiny; po sestupu ze Lví skály přesun do nedaleké Dambully a návštěva skalního chrámu Rangiri (UNESCO) s pěti jeskyněmi vyzdobenými freskami a 150 sochami Buddhy a králů; následně přejezd do Kandy přes město Matalé – cestou je zde možnost zastávky v ajurvédské zahradě koření, kde se dozvíte o léčivých vlastnostech jednotlivých rostlin a u barevného hinduistického chrám Šrí Muthumariamman; nocleh v hotelu v Kandy.

4. den: KANDY – NUWARA ELIJA

Poslední hlavní město sinhálského království Kandy leží rozloženo na břehu malebného jezera ve výšce 500 m nad mořem – po snídani návštěva místní tržnice a následně chrámu Buddhova zubu, ve kterém je uchovávána nejcennější relikvie Šrí Lanky; jízda zalesněnou horskou krajinou na šrílanskou Vysočinu – zastavení u vodopádu Ramboda, který padá z výšky 108 metrů; cestou návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje; příjezd do horského města Nuwara Elija, které leží 1400 m n.m. a kvůli příznivému klimatu a anglickému rázu města se mu říká "Malá Anglie"; ubytování v hotelu.

5. den: NUWARA ELIJA – HORTON´S PLANES – HAPUTALÉ

Brzo ráno odjezd do NP Horton´s Planes – nedotčené území vysoko položených planin ukončených pověstným „Koncem světa“, skalním srázem padajícím do hloubky přes 1000 m; odpoledne jízda do městečka uprostřed čajových plantáží Haputalé.

6. den: HAPUTALÉ – LETOVISKO KOGGALA

Celodenní přejezd na pobřeží Indického oceánu a odpočinek na místních plážích.

7.–8. den: KOGGALA

Individuální volno u moře.

9.–10. den: KOLOMBO – PRAHA

Devátý den pozdě v noci přesun na letiště a odlet do ČR, přílet 10. den.

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů