Vyhledat zájezd na mapě

Charakteristika zájezdu

Tento zájezd je zaměřen především na poznání skvělé čínské kuchyně. Provede vás po čtyřech nejznámějších a nejcharakterističtějších místních kuchyních. Navštívíme tak postupně: tradiční metropoli Peking, sichuanské Chengdu, jihočínský Kanton a moderní "přímořskou"Šanghaj.

Budete mít možnost nejen ochutnat jednotlivé regionální kuchyně, ale také si vyzkoušet jejich přípravu pod vedením zkušeného místního kuchaře. K čínské kuchyni patří i návštěva tržišť s kořením a jinými surovinami a ochutnávka pouličních dobrůtek.

Uvidíme také nejvýznamnější čínské památky a přírodní zajímavosti, jako jsou: Zakázané město, Dlouhá zeď, panda velkáči moderní architektura Šanghaje a Kantonu.

Program v bodech

  • Pekingská kachna, sichuanský kotlík, kantonské dim-sum
  • Workshopy, tržiště a degustace čajů
  • Knedlíčky, nudle, placky, kebaby a hlavně... rýže
  • Historické památky, ale i moderní velkoměsta

Podrobný program zájezdu

1.–2. den

Praha – Peking: přílet odpoledne; podvečerní procházka starým Pekingem okolo Předního a Zadního jezera; večer vrcholný kulinářský zážitek – místní specialita pekingská kachna.

3. den

Peking: dopoledne procházka po náměstí Nebeského klidu a návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města; odpoledne prohlídka chrámu Nebes – místa, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; večer ochutnávka typické severočínské kuchyně se sladkými a sladkokyselými hustými omáčkami.

4. den

Peking: dopoledne návštěva největšího čajového trhu v Pekingu a degustace čajů; oběd ve stylu jihovýchodní provincie Fujian (Fu-ťien); odpoledne nenáročný kurz vaření v duchu pekingské kuchyně; procházka po moderní obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) s návštěvou večerního tržiště Donghuamen (Tung-chua-men) s roztodivnými exotickými specialitami (hadi, škorpióni, mořští koníci aj.).

5. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď – jednu z nejznámějších lidských staveb, nazývanou také Velká čínská Zeď či Zeď slz; zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo a Vodní kostka; večer skvělá exotická ujgurská kuchyně – hovězí a jehněčí kebaby, chlebové placky, výborné ručně dělané nudle.

6. den

Peking – Chengdu (Čcheng-tu): dopoledne přelet do hlavního města „nejpálivější” provincie Sichuan (S'-čchuan); návštěva chovné stanice pandy velké; vynikající vegetariánský oběd v rozsáhlém buddhistickém klášteře Wenshu (Wen-šu) s venkovní čajovnou a ubytování; večerní sichuanská opera a ochutnávka tradičních sichuanských „svačinek”.

7. den

Celodenní výlet do města Leshan (Le-šan): prohlídka areálu Velkého Buddhy (největší zpodobnění sedícího Buddhy na světě – 71 m) v malebné krajině JZ Číny; po návratu posezení v Lidovém parku s šálkem čaje; večer místní specialita „ohnivý kotlík“ – vkládání a vaření různých druhů masa, zeleniny, hub a tofu do kotlíku s polévkovým základem (lze i nepálivý).

8. den

Chengdu – Kanton: dopoledne přelet do hlavního města jihočínské provincie Guangdong (Kuang-tung); kurz vaření tradiční kantonské kuchyně; v podvečer buddhistický klášter Hualin (Chua-lin) se síní 500 arhatů a pěší zóna Shangxiajiu (Šang-sia-ťiou).

9. den

Kanton: klášter Šesti banyánů s 57 m vysokou Květinovou pagodou, síň předků rodu Chen (Čchen) vybudovaný v typickém jihočínském stylu s muzeem kantonského lidového umění; trh Qingping (Čching-pching) s produkty čínské medicíny; 610 m vysoká TV věž (nyní nejvyšší na světě); večeře ve stylu "dim-sum" (slané i sladké taštičky, masa a dortíčky) v proslulérestauraci Taotaoju (Tchao-tchao-ťü) z r. 1880.

10. den

Kanton – Šanghaj: dopoledne přelet do Šanghaje – buddhistický klášter Jadeitového Buddhy; procházka po nábřeží Bund – centru života šanghajské smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večeře ve stylu darů moře (ryby, krevety a další); procházka po večerní obchodní třídě Nanking.

11.–12. den

Šanghaj: prohlídka „města 3. tisíciletí“ v moderní části Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 492 m vysoké budovy SWFC, projížďka nejrychlejším magnetickým vlakem na světě (431 km/h); zanikající staré čínské město s návštěvou místního tržiště, chrám Boha města a tradiční čínská zahrada Yuyuan (Jü-jüan); pozdě večer odlet do ČR, přílet domů 12. den.

Fotogalerie k článku Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů