Vyhledat zájezd na mapě

Tibet a Nepál (15 dní)

Program:

1. den 

Odlet z Prahy.

2. den

Káthmándú: odpoledne přílet, po pasové kontrole a zakoupení víza setkání s nepálským průvodcem a přesun do hotelu v Bhaktapuru – první seznámení s krásným starým městem; dle domluvy s naším nepálským partnerem vyplnění dodatečných dokumentů k tibetskému permitu (potřeba 2 fotografie pasového formátu).

3. den

Bhaktapur: prohlídka jednoho ze tří bývalých královských měst – centrum se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury, Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích.  

4. den

Bhaktapur – Lhasa: ráno transfer na letiště a odlet do Lhasy (odlet 11:30, přílet 15:15 místního času); po příletu vyzvednutí na letišti místním průvodcem – transfer do hotelu pronajatou dopravou a ubytování; prohlídka Džokhangu – nejposvátnějšího chrámu v samém centru města, procházka po náměstí Barkhor a uličkami staré Lhasy

5. den

Lhasa: rozsáhlé bývalé sídlo dalajlamů palác Potála (prohlídka cca na 1 a ½ h – je dán časový limit na prohlídku 1 h plus nějaký čas na vstup a výstup); známá foto-vyhlídka na Potálu tyčící se do výšky 117 m na tzv. Červeném kopci – Marpo Ri; jeden z největších klášterů tzv. sekty žlutých čepic – klášter Sera (prohlídka na cca 1 a ½ h).

6. den

Lhasa: půldenní výlet ke klášteru Gandän (cesta cca 1 a ½ h), ležícímu v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m n.m., vysoko nad řekou Kjičchu, cca 2 km dlouhý poutní okruh okolo kláštera s nádhernými výhledy do údolí (po vrstevnici po vyšlapané pěšině, občas kameny); po návratu do Lhasy bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

7. den 

Lhasa – Nagarkót: letecký návrat do Káthmándú (odlet 12:30, přílet 10:30 místního času) a přesun do vesničky Nagarkót na okraji Káthmandské kotliny; dechberoucí výhledy na vrcholky Himálaje.

8. den

Nagarkót – Pókhara: dopoledne přejezd do Káthmándú a přelet do Pókhary (odlet 10:20, let cca 40 min.) – druhého největšího města Nepálu na březích jezera Phéva.

9. den 

Pókhara: projížďka loďkou po jezeře Phéva – krátký, ale strmý výšlap k pagodě Míru, odkud za dobrého počasí uvidíme zasněženou Mačhapučhre, tzv. „Rybí ocas"; vodopády Déví, galerie místních umělců; stylové restaurace s jačími steaky i vegetariánským karí pro vyhladovělé horolezce a nejenom je.

10.–11. den 

NP Čitván: půldenní přesun do nepálských nížin a cestou pro zájemce rafting; pobyt v nejstarším NP Nepálu (ubytování na hranici parku), jenž se rozkládá na 932 km² a je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, z toho 43 druhů savců včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – safari v NP, návštěva původní vesnice etnika Tharu, projížďka na slonu i člunem.

12. den

NP Čitván – Káthmándú: dopoledne přesun autem do hl. města a ubytování; prohlídka královského náměstí Darbar.

13. den

Káthmándská kotlina: za svítání vyhlídkový let k Mt. Everestu; po návratu prohlídka Káthmándú – opičí chrám Svajambhunáth, centrum tibetských usedlíků stúpa Bódhanáth i hinduistické spalovací gháty Pašupatináth.

14. den 

Pátan: dopoledne návštěva posledního ze tří královských měst, jež se pyšní nejhustší koncentrací chrámů v Káthmándském údolí; odpoledne odlet do Prahy.

15. den 

Přílet do ČR.

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů