Vyhledat zájezd na mapě

Kailás přes Simikot

Program:

1. den 

Odlet z Prahy.

2. den 

Káthmándú: přílet a ubytování v oblasti Thamel; seznámení s okolím; setkání s místním partnerem a vyřízení případných formalit nutných k absolvování trekingu.

3. den 

Káthmándú: celodenní okruh po okolí – starobylé hlavní město Bhaktapur, hinduistické centrum Pašupatináth, opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé Káthmándské údolí. (Je nutno, aby byl tento den po, st nebo pá – na dovyřízení víz do Číny, touto cestou se dá vstoupit do Tibetu jen s vízy vyřízenými v KTM.)

4. den 

KTM – Nepaljung: dopoledne královské město Pátan nebo volno na nákupy; odpoledne přelet do Nepaljungu, přestupního města do Simikotu.

5. den 

Volný rezervní den: rezervní den kvůli počasí, který bude strávený v Nepaljungu nebo v Simikotu či na treku, podle toho, jaké budou možnosti letu.

6. den 

Simikot – Dharapuri (2400 m): začátek 6denního trekingu směrem na nepálsko-tibetské hranice – každý den cca 6 h pochodu.

7. den 

Dharapuri – Kermi (2690 m).

8. den 

Kermi – Yalbang (2890 m).

9. den 

Yalbang – Tumkot (2850 m).

10. den 

Tumkot – Thadodunga (3900 m).

11. den 

Thadodunga – Purang: poslední nejnáročnější den s přechodem přes Nara La Pass (4450 m); přes hranice a tibetskou stranu; přejezd do městečka Purang.

12. den 

Purang – Darčhen: zastávka u posvátného jezera Manasarovar a přilehlého kláštera Čhiju; přejezd do města Darčhen ležícího na úpatí hory Kailás.

13. den 

Darčhen – Dirapuk: začátek 53 km dlouhého třídenního poutního okruhu „kora“ okolo posvátné hory Kailás (6656 m n.m.), nazývané Tibeťany Kang Rinpoče; 6–7hodinová túra; zastávka v Darpočhe s posvátným stožárem ke každoročnímu festivalu Saga Dawa a v klášteře Čhuku; nocleh ve stanech u kláštera Dirapuk (5050 m n.m.).

14. den 

Dirapuk – Cutrulpuk: 7–8hodinová túra s překročením nejvyššího bodu cesty – sedla Drölma (5630 m n.m.), cestou nesčetné svatyně a poutní místa nebo jezero Ťukje Čchenpo; nocleh u kláštera Cutrulpuk (4835 m n.m.).

15. den 

Cutrulpuk – Darčhen: 3–4hodinová túra přes planinu Barkha zpět do Darčhenu; ubytování a odpočinek.

16. den 

Darčhen – Zanda (3650 m n.m.): celodenní přejezd do městečka Zanda, v druhé části po silnici zaříznuté do hlubokého sprašového kaňonu s neuvěřitelnými skalními útvary.

17. den 

Zanda – Tirtapuri: brzy ráno výlet do 21 km vzdálených pozůstatků tajemného království Guge z 9. stol., jakoby vyrůstajících přímo z okolních kopců; klášter Caparang s malbami s výjevy z tantrického buddhismu; odpoledne přejezd do městečka Tirtapuri s horkými lázněmi.

18.–19. den 

Tirtapuri – Lhace: dvoudenní celodenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou do Lhace – křižovatky na cestě do západního Tibetu.

20. den 

Lhace – Žikace: dopoledne přesun do Žikace; odpoledne poutní okruh okolo kláštera, ruiny obrovské žikacké pevnosti nad městem, tržiště s různými tibetskými artefakty.

21. den 

Žikace – Gjance: dopoledne prohlídka výstavního kláštera Tašilhünpo – sídla pančenlamů; přesun do Gjance – jednoho z nejzachovalejších tibetských městeček; prohlídka městečka – klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum; pevnost Gjance.

22. den

Gjance – Lhasa: celodenní přejezd kolem křišťálově modrého posvátného jezera Jamdrok do Lhasy – hlavního města Tibetu.

23. den 

Lhasa: rozsáhlé bývalé sídlo dalajlamů palác Potála s poutním okruhem; odpoledne  některý z velkých klášterů Sera či Däpung; v podvečer nejposvátnější tibetský chrám Džokhang.

24. den 

Lhasa: celodenní výlet ke klášteru Gandän, ležícímu v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m n.m., vysoko nad řekou Kjičchu – poutní okruh okolo kláštera odpoledne bývalé sídlo dalajlámů Norbulinka.

25. den 

Lhasa – Peking (KTM): odlet do Pekingu či KTM a následně večer nebo další den ráno dle aktuální nabídky letenek domů.

26. den 

Přílet domů.

Fotogalerie k článku Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů