Vyhledat zájezd na mapě

Čína – TUINA masáže

Program:

1. den

Odlet z Prahy (Vídně či odjinud).

2. den

Peking: přílet pravděpodobně odpoledne a ubytování; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a starými mizejícími uličkami Pekingu; večeře na uvítanou – místní specialita pekingská kachna.

3. den

Peking: prohlídka chrámu Nebes (UNESCO) – místa, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; výlet na Dlouhou zeď (UNESCO) – jednu z největších staveb lidstva, procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: prohlídka tzv. Zakázaného města (UNESCO) – nejrozsáhlejšího palácového komplexu na světě; areál Letního paláce (UNESCO) – letního sídla čínských císařů na břehu jezera Kunming v podhůří Západních hor; noční přejezd lehátkovým/lůžkovým vlakem (cesta cca 11 h).

5. den

Šanghaj: ráno příjezd vlaku a ubytování (v případě volných pokojů); prohlídka "města 3. tisíciletí" v moderní části Putong (Pchu-tchung), vyhlídka ze 492 m vysoké budovy SWFC, stará čínská mizející čtvrť.

6.10. den

PĚTIDENNÍ ODBORNÝ PROGRAM TUINA MASÁŽÍ V ŠANGHAJI

Fakultativně možnost odpoledních programů po masážích: např. procházka po „šanghajském Václaváku“ – večerní obchodní třídě Nanjinglu (Nan-ťing-lu); večerní nábřeží Bund – centrum života šanghajské smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večerní návštěva zrenovovaného komplexu Xintiandi (Sin-tchien-ti) ve staré francouzské koncesi plného luxusních kaváren a barů; projížďka nejrychlejším magnetickým vlakem na světě (Maglev, 431 km/h).

11. den

Šanghaj – Suzhou (Su-čou): ráno přejezd vlakem (cca 45 min.) do města, kdysi nazývaného "Benátky Východu", světoznámé zahrady čínských úředníků (UNESCO) – zahrada Pokorného služebníka a zahrada Mistra sítí; návštěva dílny na výrobu hedvábí.

12. den

Suzhou – Zhouzhuang (Čou-čuang): přejezd do malebného vodního městečka Zhouzhuang, protkaného nesčetnými kanály – architektura dynastií Qing (Čching) a Ming; buddhistický klášter Dokonalého štěstí; večer přejezd do Šanghaje.

13. den

Šanghaj – Guilin (Kuej-lin): ráno přelet do Guilinu (Kuej-lin) a přejezd do Yangshuo (Jang-šuo) – městečka v pohádkové krajině homolovitých kopečků; odpoledne plavba po řece Li mezi homolemi a pozorování večerního lovu s kormorány.

14. den

Yangshuo: celodenní nenáročný cyklo/motovýlet mezi rýžovými políčky – výstup na Měsíční horu (380 m) s neopakovatelným výhledem na do nekonečna se táhnoucí homole; večer zopakování Tuina masáží.

15. den

Yangshuo – Shenzhen: výlet na terasovitá rýžová pole v oblasti Dračí hřbet obývané zajímavými národnostními menšinami Zhuang (Čuang) a Miao; noční přejezd lehátkovým/lůžkovým vlakem (cca 12 h).

16. den

Shenzhen (Šen-čen): dopoledne příjezd a ubytování; supermoderní velkoměsto (zvl. ekon. zóna) – souzvuk subtropické přírody s moderní architekturou; odpoledne odpočinek na pláži Jihočínského moře.

17. den

Shenzhen – Hongkong: ráno přechod hranice do Hongkongu; park s Muzeem čajového porcelánu a ptačí voliérou, výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celý ostrov; rušné ulice moderního města, pohled na večerní velkoměsto z městské části Kowloon; pozdě večer odlet domů.

18. den

Přílet do ČR.

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů